Aktywne filtry

Kiedy stosować puder?

Puder należy stosować w celu wykończenia i utrwalenia makijażu. Jego nałożenie powinno nastąpić po aplikacji wszystkich kosmetyków. 

Puder ma za zadanie wygładzić skórę i nadać jej matowy wyglądu, ale także w pewnym stopniu ukryć niedoskonałości skóry, przebarwienia oraz rozszerzone pory.

Puder sypki - charakterystyka

Puder sypki występuje w postaci drobno zmielonego proszku. Dzięki niemu można utrwalić makijaż, zmatowić cerę, a także nadać jej jednolity koloryt. Taki puder wykonany z pigmentów, które nie są poddawane procesowi prasowania, dzięki czemu zachowuje swobodną, sypką formę.

Puder sypki ma wszechstronne możliwości, dzięki czemu dostosowania do indywidualnych potrzeb. Pozwala on na precyzyjne kontrolowanie ilości produktu używanego na twarzy, co umożliwia uzyskanie lżejszego lub bardziej kryjącego efektu w zależności od potrzeb.  Jego konsystencja sprawia, że może być łatwo mieszany z innymi kosmetykami. Pudry sypkie ze względu na swoją formę dają możliwość regulacji krycia, co pozwala na stworzenie subtelnych i naturalnych efektów na skórze.