Filtruj według

Cena

Cena

  • 8,00 zł - 77,00 zł

Producent

Producent

Lek

Lek

Jest 16 produktów.

Pokazano 1-16 z 16 pozycji

Aktywne filtry

Dlaczego suplementować żelazo?

Żelazo przyczynia się do utrzymania prawidłowego metabolizmu energetycznego, dlatego należy zadbać o dostarczenie go w diecie. Na niedobór żelaza w szczególności narażone są osoby, będące na diecie bezmięsnej, a także kobiety, które w trakcie menstruacji tracą duże ilości krwi.

Niedobory żelaza są jednym z najczęstszych skutków anemii. Do jej objawów możemy zaliczyć omdlenia, silne osłabienie organizmu, silna bladość skóry, kołatanie serca, duszności, a także pogorszenie się stanu włosów i paznokci. Ponadto odporność organizmu znacznie się zmniejsza, co przyczynia się do częstego występowania infekcji. Spada zdolność koncentracji, a proces myślenia zostaje spowolniony. Jednak wszystkie te objawy są zależności od stopnia nasilenia anemii. 

Jakie żelazo wybrać?

W przypadku wystąpienia niedoboru żelaza konieczne jest włączenia preparatów, które skutecznie je uzupełnią. 

Żelazo można znaleźć w dwóch odmianach: hemowej oraz niehemowej. Wiele suplementów jest dodatkowo wzbogaconych o witaminy B6, B12, C, aby dany preparat mógł spełniać odpowiednio swoją rolę. Dzięki odpowiedniej suplementacji żelaza leczeniu niedokrwistości przynosi pozytywne efekty, a objawy zmęczenia i znużenia skutecznie ustępują.

Na rynku znajdziemy preparaty w formie tabletek, saszetek, jak również syropów, ważne jest aby nie przekraczać zalecanej dawki.