Filtruj według

Cena

Cena

  • 6,00 zł - 132,00 zł

Dostępność

Dostępność

Producent

Producent

Lek

Lek

Jest 14 produktów.

Pokazano 1-14 z 14 pozycji

Aktywne filtry

Przyczyny bólu pleców

Bóle pleców skutecznie utrudniają normalne funkcjonowanie, ograniczają zakres poruszania się, a niekiedy nawet nie pozwalają na wykonywanie obowiązków zawodowych. Jest wiele przyczyny bólu pleców.  W dzisiejszych czasach często jest to spowodowane zwyrodnieniem kręgosłupa, brakiem aktywności fizycznej i pracą za biurkiem. Przyczyną może być też obciążająca praca fizyczna lub noszeniem dużych ciężarów w plecaku lub w torbie na ramię.

Ponadto ból kręgosłupa może wynikać z używania niewygodnego lub nieodpowiedniego obuwia np. noszenie zbyt często i długo wysokich szpilek lub niewygodne i niewystarczająco amortyzujące buty do biegania. Nie należy zapominać również o kontuzjach, które powodują pourazowy ból pleców.

Zwalczenie bólu pleców i kręgosłupa

Ból pleców i kręgosłupa wymaga stosowania dedykowanych do tego środków i leków o działaniu przeciwbólowym i przeciwzapalnym. Takie leki występują w postaci kremów, maści, tabletek oraz kapsułek. Ich działanie ma na celu uśmierzenie bólu lub wyleczenie stanów zapalnych występujących w obrębie kręgosłupa. Dolegliwości bólowe pleców można leczyć także poprzez zastosowanie rozgrzewających plastrów.

Środki na ból pleców mają działanie doraźne. Jeżeli bóle pleców występują długotrwale i stopień bólu jest intensywniejszy, należy skonsultować się lekarzem i wdrożyć zalecane leczenie.