Filtruj według

Cena

Cena

  • 36,00 zł - 37,00 zł

Jest 1 produkt.

Pokazano 1-1 z 1 pozycji

Aktywne filtry

Jak prawidłowo kąpać dziecko?

Kąpiel najlepiej rozpocząć, w momencie kiedy dziecko jest najedzone, wypoczęte, zrelaksowane i spokojne. 

Dziecko podczas kąpieli należy trzymać delikatnie, ale pewnie. Jedną ręką należy podtrzymywać okolicę pośladków, natomiast drugą główkę i kark dziecka. Noworodka należy powoli zanurzać we wodzie, zaczynając od nóg, pośladków, aż po plecy.

Kąpiel dziecka należy rozpocząć od obmycia brzuszka, następnie można umyć resztę ciała, warto skupić się na szyi, jeśli dziecko ulewa, a także okolice intymne. Na końcu myje się głowę. Zawsze warto też znaleźć chwilę na zabawę w wodzie, może to niemowlęciu sprawić wiele radości i przyjemności. Jednak kąpiel nie powinna trwać dłużej niż 15 minut, aby nie narażać dziecko na wychłodzenie. 

Jaki akcesoria należy stosować do kąpieli?

Przed rozpoczęciem kąpieli należy nagrzać pomieszczenie, w którym chcemy wykąpać niemowlę.

Następie trzeba przygotować wanienkę, w której można umieścić gąbkę lub matę dla dziecka, aby mogło tam stabilnie leżeć. Woda w której będziemy kąpać dziecko też powinna mieć odpowiednią temperaturę - 37°C. Do tego może przydać się termometr kąpielowy. Po całym procesie trzeba owinąć malucha ręcznikiem, najlepiej z kapturkiem, specjalnie przeznaczonym dla dziecka. Należy starannie osuszyć całe ciało i włosy dziecka, pamiętając o tym aby nie pocierać ręcznikiem delikatnej skóry dziecka, ponieważ może to powodować dodatkowe podrażnienia.