Jest 92 produktów.

Pokazano 1-24 z 92 pozycji

Aktywne filtry

Zuma 30 kaps.

24,99 zł
There are not enough products in stock

Narząd wzroku

Oczy to wyjątkowo wrażliwa na uszkodzenia i zmieniające się warunki część ciała. Nawet niewielkie problemy z nimi związane mogą być przyczyną wyjątkowo silnie odczuwanego dyskomfortu. Dodatkowo niezwykle łatwo je przemęczyć, wystarczy kilkugodzinna praca przy komputerze. 

Dlatego choroby oczu są bardzo bolesne, ponadto zazwyczaj występujące przy nich obrzęknięte powieki, znacznie utrudniają codzienne funkcjonowanie. Pierwszymi objawami problemów z oczami jest ich szczypanie, podrażnienie, zaczerwienienie, a także uczucie piasku pod powieką.

Jak wspierać oczy?

Aby prawidłowo dbać o oczy należy zacząć od zdrowego odżywiania. Ważne by w diecie znalazło się dużo pokarmów bogatych w witaminy A, C, E, z grupy B, luteinę, zeaksantynę, miedź i cynk, selen oraz wielonienasyconych kwasy tłuszczowych. 

Dla lepszej sprawności wzroku, konieczne jest też wysypianie się i odpowiednia higiena oczu i powiek. Ponadto przynajmniej raz w roku należy zbadać wzrok. 

Najczęstszą przyczyną bólu oczu jest ich przemęczenie spowodowane zbyt długim pracowaniem przed monitorem lub ekranem smartphona. Wysusza się ich śluzówka i stają się bardzo wrażliwe na wszelakie podrażnienia. Naszymi oczom, także nie sprzyja przebywanie w klimatyzowanych pomieszczeniach, dym papierosowy, nieodpowiednie oświetlenie, dlatego powinnyśmy starać się nie doprowadzać do zbyt długiego przebywania w miejscach, które mogą nas na te czynniki narażać.  Jednak możemy im trochę pomóc poprzez nawilżanie kroplami do oczu, ale także wspomagając ich pracę odpowiednimi suplementami.