Filtruj według

Cena

Cena

  • 15,00 zł - 16,00 zł

Jest 1 produkt.

Pokazano 1-1 z 1 pozycji

Aktywne filtry

Przyczyny i objawy infekcji dróg moczowych

Infekcje dróg moczowych są spowodowane przenikaniem bakterii, najczęściej Escherichia coli, do układu moczowego. Przyczyny mogą obejmować nieprawidłowe nawyki higieniczne, osłabioną odporność, cewnikowanie pęcherza, nieprawidłowe oczyszczanie narządów płciowych po oddaniu moczu, korzystanie z publicznych toalet, a także wiele innych. 

Objawy infekcji dróg moczowych mogą zawierać ból i pieczenie podczas oddawania moczu, częste oddawanie moczu, ból w dolnej części brzucha oraz mętny lub krwisty mocz. W przypadku pojawienia się takich objawów zaleca się konsultację z lekarzem, ponieważ nieleczona infekcja może prowadzić do poważniejszych problemów zdrowotnych.

Test wykrywający infekcje dróg moczowych

Domowe testy wykrywające infekcje dróg moczowych są dostępne na rynku i pozwalają przetestować się na obecność bakterii w moczu. Istnieją różne rodzaje domowych testów, ale najczęściej używane to testy paskowe lub kasetkowe.

Wymagają one pobrania próbki moczu, a następnie zanurzenia w nim testu. Po kilku minutach, określonych w instrukcji, można odczytać wynik. Pozytywny wynik wskazuje na obecność bakterii w moczu, co może sugerować infekcję dróg moczowych, podczas gdy wynik negatywny wskazuje na brak wykrywalnych bakterii.

Pozytywny wynik powinien skłonić do dalszej diagnozy i podjęcia leczenie przez lekarza.