Jest 112 produktów.

Pokazano 1-24 z 112 pozycji

Aktywne filtry

Suplementacja witamin i minerałów

Dzieci podczas okresu dorastania, wymagają wiele składników odżywczych, które pomogą im zadbać o prawidłowy rozwój kości, odporność na różnego rodzaju alergie i patogeny, wspomogą pracę hormonów oraz poprawią samopoczucie, co korzystnie wpłynie na cały układ nerwowy dziecka.

Przede wszystkim należy suplementować te witaminy i minerały, których występują niedobory w organizmie dziecka. Ich dawkowanie jest zależne od wieku dziecka. Przed rozpoczęciem suplementacji warto udać się na konsultacje do specjalisty.

Witaminy i minerały w diecie dziecka

Aby organizm dziecka mógł prawidłowo się rozwijać należy zapewnić mu odpowiednią dietę. Pełnowartościowa, zbilansowana dieta to podstawa, o której rodzice powinni pamiętać. Bardzo ważne jest spożywanie odpowiednia ilość owoców i warzyw. Dzięki nim dzieci będą rosnąć silne, a przede wszystkim zdrowe. Niestety dzieci często unikają ich spożywania i trzeba sięgać zasięgnąć po dodatkową suplementację. 

Witaminy i minerały można podawać dziecku w postaci syropu, saszetek do rozpuszczania w wodzie, a nawet lizaków i żelków. Mają one atrakcyjny wygląd i słodki smak. Należy wybierać suplementy, które są słodzone naturalnymi substancjami słodzącymi. Łatwiej jest wnieść do codziennej diety, dzięki czemu możemy lepiej zadbać o zdrowie dzieci.