Filtruj według

Cena

Cena

  • 24,00 zł - 35,00 zł

Producent

Producent

Lek

Lek

Jest 4 produktów.

Pokazano 1-4 z 4 pozycji

Aktywne filtry

Skąd się bierze łupież?

Łupież możemy zaliczyć do najczęstszych chorób skóry głowy. Łupież to najczęściej tylko przejściowy problem, który spowodowany jest zmianami hormonalnymi zachodzącymi w organizmie takimi jak np. okres dojrzewania lub ciąża. Ponadto takimi czynnikami może być też:

- niski poziom higieny osobistej lub zbyt rzadkie mycie włosów,

- niedokładne spłukiwanie włosów po umyciu,

- nadmierne używanie żeli i lakierów do włosów,

- alergie lub predyspozycje genetyczne,

- osłabienie organizmu, stres, przemęczenie.

Łupież na głowie objawia się swędzeniem skóry oraz złuszczaniem się najczęściej białych płatków naskórka. Stanowi to dyskomfort nie tylko fizyczny, ale również psychiczny. Ponieważ wpływa na estetyczny wygląd, a także zawstydza, gdyż biała płaty łupieżu spadają na kołnierz i ramiona, nawet przy delikatnych ruchach głowy i włosów.

Jak radzić sobie z łupieżem?

Szampony oraz emulsje przeciwłupieżowe pozwalają skutecznie wyeliminować problem łupieżu, a także tworzą ochronę wrażliwej skórze głowy. W ten sposób zapobiegają odwodnieniu i wysuszeniu skóry głowy. Substancje obecne w szamponach skutecznie oczyszczają skórę głowy, pozostawiając ją nawilżoną, usuwając jednocześnie nadmiar sebum. Stosowanie specjalistycznych preparatów aptecznych zapobiega występowaniu nawrotom łupieżu, ale również poprawia stan skóry i kondycję włosów.