Filtruj według

Cena

Cena

  • 26,00 zł - 70,00 zł

Dostępność

Dostępność

Producent

Producent

Lek

Lek

Działanie

Działanie

Jest 12 produktów.

Pokazano 1-12 z 12 pozycji

Aktywne filtry

Czym charakteryzują się męskie włosy?

Męskie włosy, podobnie jak włosy kobiet, różnią się między sobą pod wieloma względami, ale istnieją pewne cechy, które często występują u mężczyzn. Włosy mężczyzn często są grubsze i mocniejsze niż włosy kobiet, ale też są narażone na uszkodzenia spowodowane czynnikami zewnętrznymi, takimi jak słońce, wiatr, zanieczyszczenia i stylizacja cieplna. 

Ponadto mężczyźni są bardziej podatni na łysienie w wyniku procesu znanego jako łysienie typu męskiego - androgeniczne. Wiąże się to z ubytkiem włosów szczególnie w okolicach czoła i skroni. Dodatkowo mężczyźni zwykle zaczynają siwieć wcześniej niż kobiety. Szarzenie włosów jest związane z procesem starzenia się i zmniejszoną produkcją melaniny, która nadaje kolor włosom.

Podobnie jak kobiecie, także męskie włosy wymagają odpowiedniej pielęgnacji, w zależności od długości i rodzaju włosów. Może to obejmować mycie, nawilżanie, strzyżenie oraz inne zabiegi. Odpowiednia ochrona i pielęgnacja są ważne, aby zachować zdrowe włosy.

Charakterystyka włosów męskich może różnić w zależności od genetyki, stylu życia i pielęgnacji. 

Najczęściej wybierane przez mężczyzn kosmetyki do włosów 

Do pielęgnacji i stylizacji włosów mężczyzn wybierają głównie produkty, które nie wymagają dużo czasu i są łatwe do użytkowania. 

Przede wszystkim będą to szampony do mycia, dostosowane do swojego typu włosów, takie jak szampony przeciwłupieżowe, wzmacniające lub oczyszczające, ale stosują również odżywki regenerujące. Starsi mężczyźni sięgają po preparaty zapobiegające łysieniu oraz opóźniające proces siwienia włosów. 

Natomiast wśród kosmetyków do stylizacji włosów znaleźć można żele, pomady i glinki, które pozwalają na modelowanie i utrwalenie fryzury.

Bardzo ważna jest świadoma higiena i pielęgnacja włosów. Przy zakupie wszelkich kosmetyków do włosów należy kierować się swoim typem włosów oraz pożądanym efektem.