Jest 44 produktów.

Pokazano 1-24 z 44 pozycji

Aktywne filtry

Preparaty na odchudzanie mogą stanowić wsparcie dla utraty wagi. Warto jednak pamiętać, że same w sobie zdadzą się na niewiele, jeśli nie zostaną połączone z kompleksowymi zmianami w stylu życia, w tym odpowiednią dietą, a także aktywnością fizyczną. Tabletki na odchudzanie bez recepty nie mogą być dodatkowo przyjmowane w nadmiarze w nadziei na szybką utratę wagi, gdyż w takiej sytuacji mogą być wręcz szkodliwe.

Co zawierają środki na odchudzanie?

Tabletki odchudzające bez recepty przyjmowane w dozwolonych dawkach są przede wszystkim bezpieczne, w ich składach można bowiem znaleźć głównie ekstrakty roślinne na osłabienie apetytu, a także szybsze spalenie tkanki tłuszczowej. Wśród ekstraktów można wskazać na takie substancje jak choćby guarana. Takie związki hamują odczuwanie głodu, co w dłuższym okresie czasu może sprzyjać redukcji masy ciała.

Tabletki odchudzające często mają też w swoich składach ekstrakt z zielonej herbaty. Przyspiesza on metabolizm, dzięki zwiększaniu tzw. termogenezy poposiłkowej, co związane jest z procesem wytwarzania energii w wyniku trawienia pokarmów.

Jak przyjmować leki na odchudzanie?

Środki na odchudzanie bez recepty mają różne składy, co może przekładać się na różne sposoby dawkowania tego typu preparatów. Zawsze więc koniecznie trzeba zapoznać się z zaleceniami producenta, a także wskazówkami lekarza lub farmaceuty w zakresie ich stosowania. Koniecznie trzeba zwrócić też uwagę na to, że tabletki odchudzające bez recepty w większości przypadków nie są rozwiązaniem na dłuższy czas, a raczej krótkoterminowym wsparciem procesu chudnięcia, ewentualnie również utrzymania wagi po diecie.