Jest 42 produktów.

Pokazano 1-24 z 42 pozycji

Aktywne filtry

Alergia i katar sienny nie zawsze muszą zaburzać codziennego funkcjonowania. Wystarczą odpowiednio dobrane leki i preparaty, które są stosowane w leczeniu oraz profilaktyce reakcji alergicznych.

Skąd się bierze alergia i katar sienny?

Alergia to wzmożona reakcja organizmu na alergen, czyli substancje powodująca uciążliwe dla organizmu objawy. Alergenami mogą być m.in. pyłki roślin, kurz lub sierść. Kontakt z alergenem może objawiać się szeregiem dolegliwości. Do najczęściej występujących objawów możemy zaliczyć kichanie, swędzenie gardła i nosa, zaczerwienienie i łzawienie spojówek, a nawet pokrzywka w różnych częściach ciała.

Natomiast katar sienny jest bardzo uporczywym objawem alergii. Najbardziej może uprzykrzyć życie w okresie pylenia alergenów - czyli w okresie wiosennym. Alergiczny nieżyt nosa pojawia się gdy uwalniana w drogach oddechowych histamina podrażnia błonę śluzową nosa. W następstwie powoduje zapchany, bolący i zaczerwieniony nos, częste kichanie i łzawienie oczu, wiąże się także z częstym bólem głowy. Ponadto katar sienny może spowodować zatkanie zatok, a nawet utratę węchu i smak. Dlatego nie należy lekceważyć objawów alergii oraz kataru siennego. 

Jak leczyć alergię i katar sienny? 

Alergia znacznie obniża komfort życia człowieka, który się z nią zmaga. Jednak nie musi tak być wystarczy tylko zastosować odpowiedni preparat pomocnych w jej leczeniu.

Wśród dostępnych preparatów można dostać tabletki na alergię, których głównym zadaniem jest hamowanie działania substancji drażniących błonę śluzową i spojówki, łagodzenie objawów uczulenia oraz osłabianie działania alergenów na układ pokarmowy oraz układ oddechowy. Lek przeciwalergiczny, pozwoli wrócić do codziennych obowiązków, bez uciążliwych objawów

Walka z katarem siennym nie należy na najłatwiejszych. Najbezpieczniej skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą, w celu dobrania odpowiedniego leku przeciwhistaminowego zawierającego np. cetyryzynę, loratadynę, lewocetyryzynę czy desloratadynę. Z pewnością taki lekporadzi sobie ze zwalczaniem jej standardowych objawów.