-
Zdrowie
- Układ krążenia
- Układ nerwowy
- Układ mięśniowo-szkieletowy
- Alergia i katar sienny
-
Dermatologia
- Drogi moczowo-płciowe
- Oczy
- Ból
- Przeziębienie i grypa
-
Układ pokarmowy
- Układ odpornościowy
-
Witaminy i minerały
- Produkty dla diabetyków
- Nutrikosmetyki
- Seks i antykoncepcja
- Homeopatia
- Zdrowy tryb życia
- Dziecko
- Kosmetyki
-
Ciąża i macierzyństwo
- Higiena
-
Dla niego
-
Sprzęt i akcesoria medyczne
- Nasze marki
Alergia i katar sienny
Filtruj według
Cena
Cena
-
7,00 zł - 60,00 zł
Dostępność
Dostępność
Producent
Producent
Lek
Lek
Jest 45 produktów.
Aktywne filtry
Alergia i katar sienny nie zawsze muszą zaburzać codziennego funkcjonowania. Wystarczą odpowiednio dobrane leki i preparaty, które są stosowane w leczeniu oraz profilaktyce reakcji alergicznych.
Skąd się bierze alergia i katar sienny?
Alergia to wzmożona reakcja organizmu na alergen, czyli substancje powodująca uciążliwe dla organizmu objawy. Alergenami mogą być m.in. pyłki roślin, kurz lub sierść. Kontakt z alergenem może objawiać się szeregiem dolegliwości. Do najczęściej występujących objawów możemy zaliczyć kichanie, swędzenie gardła i nosa, zaczerwienienie i łzawienie spojówek, a nawet pokrzywka w różnych częściach ciała.
Natomiast katar sienny jest bardzo uporczywym objawem alergii. Najbardziej może uprzykrzyć życie w okresie pylenia alergenów - czyli w okresie wiosennym. Alergiczny nieżyt nosa pojawia się gdy uwalniana w drogach oddechowych histamina podrażnia błonę śluzową nosa. W następstwie powoduje zapchany, bolący i zaczerwieniony nos, częste kichanie i łzawienie oczu, wiąże się także z częstym bólem głowy. Ponadto katar sienny może spowodować zatkanie zatok, a nawet utratę węchu i smak. Dlatego nie należy lekceważyć objawów alergii oraz kataru siennego.
Jak leczyć alergię i katar sienny?
Alergia znacznie obniża komfort życia człowieka, który się z nią zmaga. Jednak nie musi tak być wystarczy tylko zastosować odpowiedni preparat pomocnych w jej leczeniu.
Wśród dostępnych preparatów można dostać tabletki na alergię, których głównym zadaniem jest hamowanie działania substancji drażniących błonę śluzową i spojówki, łagodzenie objawów uczulenia oraz osłabianie działania alergenów na układ pokarmowy oraz układ oddechowy. Lek przeciwalergiczny, pozwoli wrócić do codziennych obowiązków, bez uciążliwych objawów
Walka z katarem siennym nie należy na najłatwiejszych. Najbezpieczniej skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą, w celu dobrania odpowiedniego leku przeciwhistaminowego zawierającego np. cetyryzynę, loratadynę, lewocetyryzynę czy desloratadynę. Z pewnością taki lekporadzi sobie ze zwalczaniem jej standardowych objawów.