Jest 343 produktów.

Pokazano 1-24 z 343 pozycji

Aktywne filtry

Jak dbać o higienę jamy ustnej?

Higiena jamy ustnej powinna polegać na czyszczeniu i pielęgnacji zębów, dziąseł, a także języka. Należy robić to regularnie, minimum dwa razy dziennie  - rano i wieczorem.  Pomoże to zapobiegać psuciu się zębów, rozwijaniu infekcji w jamie ustnej, a także pozwoli zachować świeży oddech.

Higiena jamy ustnej to dbanie zęby oraz dziąsła. Skuteczna pielęgnacja nie jest możliwa bez odpowiednich preparatów do higieny jamy ustnej.

Brak higieny jamy ustnej lub jej niedokładne przeprowadzanie może doprowadzić do próchnicy, powstawania ubytków w zębach, nieświeżego oddechu, stanów zapalnych dziąseł oraz ich krwawienia. 

Preparaty do higieny jamy ustnej

Aby skutecznie i kompleksowo dbać o higienę jamę ustną należy używać do tego odpowiednich produktów, takich jak:

  • pasta do zębów, trzeba ją dopasować do preferencji użytkownika. Należy wybrać preparat, który będzie chronił przed próchnicą, zapobiegał utracie minerałów, usuwał przebarwienia, ale także eliminował kamień nazębny i krwawienie dziąseł. Inne natomiast będą pasty do zębów dla dzieci. 
  • szczoteczka do zębów, przy jej wyborze należy przede wszystkim wziąć pod uwagę stopień twardości.
  • płyn do płukania jamy ustnej, który odświeży oddech i będzie zapobiegał powstawaniu płytki nazębnej.

Higiena jamy ustnej powinna również obejmować przestrzenie międzyzębowe, do czego najlepiej sprawdzą się nici stomatologiczne i szczoteczki międzyzębowe.