Jest 859 produktów.

Pokazano 1-24 z 859 pozycji

Aktywne filtry

Higiena osobista

Każdy człowiek już od najmłodszych lat powinien wiedzieć jak poprawnie dbać o higienę osobistą. Jednak inaczej o higienę dbają dzieci, a zupełnie inaczej osoby dorosłe. Jednak wszyscy powinniśmy myć się codziennie. Brak higieny lub jej niedostateczna ilość i jakość mogą prowadzić do występowania i rozprzestrzeniania się różnego typu chorób zakaźnych.  Chorób skóry, infekcji oraz grzybów. Odpowiednia higiena osobista pozwoli zachować zdrowie, ale również wpływa na wygląd i samopoczucie.

Środki i preparaty do higieny osobistej

Dbałość o higienę osobistą jest niezwykle ważne, niezależne czy dotyczy osoby dorosłej czy dziecka. Powinna być ona wykonywana codziennie. Brak higieny stanowi zagrożenie dla zdrowia, a także wyglądu. Odpowiednia higiena od najmłodszych lat jest w stanie zapewnić odpowiedni rozwój organizmu. Dlatego dobrze wypracować sobie zdrowe nawyki i nie zapominać jak istotna jest higiena oraz odpowiednie produkty do higieny osobistej.

W każdym domu muszą znajdować się środki do higieny osobistej, które ułatwią pielęgnację i zadbanie o swoją czystość. I tak konieczne jest stosowanie produktów do mycia, twarzy, ciała i włosów, ale także produktów do higieny intymnej, które będą chroniły przed rożnymi infekcjami.

Nie należy zapominać także o higienie uszu, która powinna sprowadzać się do mycia jego zewnętrznej części oraz pielęgnacji wewnętrznej poprzez usuwanie powstałej tam woskowiny, oraz higienie jamy ustnej, poprzez stosowanie odpowiedniej pasy do zębów czy płynu do płukania jamy ustnej. Produkty należy dobierać w zależności od wieku i od stanu uzębienia.