Filtruj według

Cena

Cena

  • 14,00 zł - 25,00 zł

Producent

Producent

Lek

Lek

Jest 3 produktów.

Pokazano 1-3 z 3 pozycji

Aktywne filtry

Kosmetyki do pielęgnacji biustu w ciąży

Piersi w okresie ciąży zwiększają swój rozmiar, co w wielu przypadkach doprowadza do powstawania rozstępów. Część kobiet wolałaby ich uniknąć, w czym pomagają kosmetyki do pielęgnacji biustu o bezpiecznych dla ciężarnych składach. Takie preparaty można nabyć przede wszystkim w aptekach stacjonarnych oraz online, z opcją wygodnej dostawy.

Wiele uznawanych za bezpieczne składników odradzanych jest kobietom w ciąży. Dlatego też kosmetyki dla kobiet w ciąży muszą mieć odpowiednio dobrane składy, bezpieczne przede wszystkim dla rozwijającego się płodu. Najlepiej, aby były to preparaty nawilżające oraz ujędrniające, z możliwie jak najbardziej naturalnymi substancjami aktywnymi.

Jeśli chodzi o kosmetyki do pielęgnacji biustu w ciąży, sprawdzą się preparaty z masłem Shea i kakaowym, a także bezpiecznymi oraz nieuczulającymi ekstraktami roślin. Pomocne są też oleje, np. z awokado, migdałowy oraz z kiełków pszenicy. Oczywiście kluczem do uniknięcia rozstępów jest to, aby stosować je jak najczęściej, ale zgodnie z zaleceniami producenta.

Jak wybrać kosmetyki do pielęgnacji brodawek w ciąży?

Gruczoł sutkowy rozrasta się już od pierwszego trymestru i dodatkowo sutki stają się w czasie ciąży szczególnie wrażliwe. Także i tutaj sprawdzą się więc odpowiednie preparaty, które będą działać pielęgnująco na ten obszar. Kosmetyki do brodawek w ciąży także muszą mieć więc odpowiednio dobrane składy i trzeba upewnić się, że będzie można używać ich już po narodzinach dziecka. Co równie istotne, bólu brodawek po samym porodzie nie należy ignorować, może się bowiem okazać, że wynika on ze stanu zapalnego, który musi być leczony we współpracy z medykiem.