Filtruj według

Cena

Cena

  • 29,00 zł - 62,00 zł

Dostępność

Dostępność

Producent

Producent

Lek

Lek

Jest 7 produktów.

Pokazano 1-7 z 7 pozycji

Aktywne filtry

Przygotowanie do przewijania

Aby zapewnić komfort sobie i dziecku należy odpowiednio przygotować miejsce, w którym odbędzie się zmiana pieluchy. Dobrze sprawdzają się do tego przewijaki. Ponadto pod ręką należy mieć nie tylko pieluszkę, ale i wszystkie akcesoria oraz kosmetyki do pielęgnacji. Dziecka nie można zostawić samego na przewijaku, ponieważ grozi to ryzykiem upadku. Dlatego przed rozpoczęciem przewijania warto przygotować wszystkie niezbędne rzeczy, a w ten sposób można oszczędzić sobie biegania po kolejne produkty, a także stresu, czy ich maluszkowi nic się nie stanie w trakcie nawet tej krótkiej nieobecności.

Zmiana pieluchy u dziecka 

Dziecku należy zmieniać pieluszkę z taką częstotliwością jak karmienie, czyli co 2-3 godziny. Warto zmieniać pieluchę przed karmieniem, by dyskomfort nie przeszkadzał dziecku w jedzeniu. Jeśli dziecko zrobiło kupkę, należy je przewinąć jak najszybciej. Jeżeli dziecko zbyt długo przebywa w mokrej pieluszce, jego skóra może reagować podrażnieniem lub się odparzać.

Zmieniając pieluszkę, należy umyć okolice intymne dziecka wodą z mydłem lub użyć mokrych chusteczek dla dzieci. Zawsze trzeba pamiętamy o kierunku mycia: od góry do dołu, czyli od brzuszka dziecka w kierunku pupy.

Po każdym przewinięciu dziecka, dobrze jest posmarować pupę środkiem nawilżającym lub zastosować zasypkę do pupy.