> Preparaty do higieny>Płyny do soczewek

Kategorie

Najczęściej kupowane

Dla kogo soczewki?

Soczewki kontaktowe to produkt przeznaczony dla osób z wadą wzroku, ale nie tylko. Działają one w ten sam sposób co okulary korygujące. Soczewki wybierają przede wszystkim osoby, które nie chcą chodzić w okularach lub ich wada wzroku wymaga bardzo grubych szkieł w okularach. Jednak o soczewki trzeba dbać bardziej niż o okulary, ponieważ umieszczane są w gałce ocznej. Zatem powinny być odpowiednio przystosowane do aplikacji.

Preparaty do soczewek

Bardzo ważna jest pielęgnacja soczewek oraz oczu przy ich noszeniu, by zapobiegać powstawania nieprzyjemnych dolegliwości. Przy stosowaniu soczewek należy wyposażyć się w:

  •        płyn do soczewek, który będzie służył do czyszczenia oraz codziennej pielęgnacji soczewek. Powinien usuwać zarówno zanieczyszczenia powstające w trakcie codziennego noszenia, ale również osady białkowe, które muszą być usunięte, ponieważ gromadzą różnego rodzaju bakterie i drobnoustroje.
  •        preparat nawilżający oczy oraz soczewki, który działa wspomagająco na uzupełnianie niedoboru łez oraz przywraca równowagę filmu łzowego. Ponadto powinien  łagodzić objawy takie jak: pieczenie i zaczerwienienie oczu, uczucie piasku pod powiekami.

Płyny do soczewek 

W kategorii 2 produków.
Wyświetla 1 - 2 z 2 produktów
Wyświetla 1 - 2 z 2 produktów