Filtruj według

Cena

Cena

  • 8,00 zł - 30,00 zł

Producent

Producent

Lek

Lek

Jest 5 produktów.

Pokazano 1-5 z 5 pozycji

Aktywne filtry

Przyczyny i objawy choroby lokomocyjnej

Choroba lokomocyjna to zespół objawów, które pojawiają się w trakcie poruszania się dowolnym środkiem transportu. Przyczyną choroby lokomocyjnej jest brak zgodności pomiędzy wzrokowym, subiektywnym postrzeganiem ruchu, a sygnałami, które odbierane są przez błędnik, odpowiadający za zmysł równowagi. A najprościej rzecz ujmując, dochodzi do niej wtedy, gdy część zmysłów odczuwa, że są w ruchu, natomiast druga część jest w przekonaniu, iż pozostają w spoczynku.

Wiąże się ono z takimi objawami jak wymioty, mdłości, zmęczenie, brak apetytu, bladość skóry, nadwrażliwość na zapachy, bóle i zawroty głowy, a także zimne poty.

Jak radzić sobie z chorobą lokomocyjna?

Aby zapobiegać pojawieniu się objawów choroby lokomocyjnej u dziecka należy ułożyć je w pozycji półleżącej lub leżącej, konieczne jest też robienie częstych postojów w trakcie podróży. Należy zapewnić dziecku dostęp do świeżego powietrza. Można stosować chłodne okłady na czoło oraz kark. Oprócz tego warto podać dziecku preparat, który będzie łagodzić objawy tej choroby.

Na chorobę lokomocyjną dla dzieci dostępne są leki, suplementy diety, leki, wyroby medyczne oraz środki spożywcze. Najbardziej przyjazne dzieciom będą np. słodkie syropy, krople oraz owocowe lizaki bądź żelki. W ich składzie najczęściej znajdziemy ekstrakt z kłącza imbiru, który pomaga zapobiegać występowaniu mdłości i wymiotów podczas podróży, przywracając dziecku komfort.