Filtruj według

Cena

Cena

  • 79,00 zł - 110,00 zł

Jest 4 produktów.

Pokazano 1-4 z 4 pozycji

Aktywne filtry

Czy warto stosować odżywki białkowe?

Odżywki białkowe ą podstawą diety każdego sportowca oraz osób, które chcą zbudować masę mięśniową. W tym przypadku nawet zrównoważona dieta bogata w białko, tłuszcze, węglowodany, witaminy i składniki mineralne jest niewystarczająca. Dlatego konieczne jest stosowanie takich odżywek. 

Odżywki białkowe wzmacniają mięśnie, ale też wpływają na zwiększenie efektywności wykonywanych ćwiczeń. Suplementowanie białka przez osoby regularnie trenujące jest istotne ze względu na wzrost zapotrzebowania na nie wraz z kolejnymi treningami.

Jaką odżywkę białkową kupić?

Najpopularniejszymi są odzywki na bazie białka kazeinowego oraz białka serwatkowego. Jednak dla osób na diecie roślinnej poleca się spożywać izolat białka sojowego. Ono również jest pełnowartościowe i zapewnia maksymalne przyswajanie. Zarówno białko zwierzęce i roślinne, są tak samo pomocne w budowaniu masy mięśniowej beztłuszczowej.

Obecnie na rynku jest wiele odżywek białkowych. Znalezienie dla siebie odpowiedniej nie powinno być trudne. Odżywki zróżnicowane są jednak pod względem ceny, składu - rodzaju białka, a także innych wartościach odżywczych.