Filtruj według

Cena

Cena

  • 18,00 zł - 120,00 zł

Dostępność

Dostępność

Producent

Producent

Lek

Lek

Jest 26 produktów.

Pokazano 1-24 z 26 pozycji

Aktywne filtry

Rozstępy w ciąży

Rozstępy powstają na skutek rozciągania się skóry. Szczególnie narażone są na to kobiet w ciąży, ponieważ dochodzi do rozciągania się zbytnio napiętej skóry na brzuchu i na piersiach oraz zaburzeniach w gospodarce hormonalnej. Zazwyczaj pojawiają się one u miedzy 6. a 7. tygodniem ciąży, ale mogą równie dobrze wystąpić znacznie wcześniej.

Przy powstawaniu rozstępów dochodzi do zerwania włókien kolagenowych i w efekcie pojawiają się nieestetyczne pęknięcia w skórze właściwej. Eliminowanie ich jest często trudne i czasochłonne. Tego typu zmiany skórne nie wyglądają estetycznie. Mają postać czerwonych wrzecionowatych pasm, powstających na brzuchu, udach, ramionach, plecach i na nogach. Czasami przybierają barwę purpurową lub czerwoną, ale z biegiem czasu jaśnieją i stają się łagodniejsze.

Kosmetyki na rozstępy

Z rozstępami można walczyć różnymi sposobami. Przede wszystkim należy zadbać o dobre nawilżenie skóry, przy zastosowaniu różnych preparatów na rozstępy, aby zminimalizować ryzyko wystąpienia, czy też pogłębienia się rozstępów. Powinny być to kosmetyki nawilżające, ponieważ to one sprawiają, że naskórek jest dobrze nawodniony i bardziej elastyczny.

Najczęściej na rozstępy stosuje się serum, które wnika w głąb skóry, doskonale ją nawadniając i poprawiając jej mikroflorę. Zazwyczaj są to kosmetyki łączące w sobie działanie składników natłuszczających i nawilżających. Skóra staje się nie tylko zmiękczona, ale też odpowiednio zregenerowana. Zwiększona zostaje także jej elastyczność, poprzez stymulację syntezy kolagenu.

Również regularne stosowanie kremów i balsamów na rozstępy wzmacnia sprężystość i miękkość skóry, regeneruje ją i odpowiednio nawilża. Dzięki temu skóra staje się odporna na rozciąganie i wygląda młodziej, ponieważ poprawiona zostaje kondycja kolagenu i elastyny, a powierzchnia rozstępów zostaje ograniczona i rozjaśniona.