Filtruj według

Cena

Cena

  • 4,00 zł - 23,00 zł

Dostępność

Dostępność

Producent

Producent

Jest 19 produktów.

Pokazano 1-19 z 19 pozycji

Aktywne filtry

Jak działa smoczek uspokajający?

Smoczek uspokajający działa na rozwój wielu obszarów mózgu dziecka. Pozwala on dziecku na wyuczenie się odruchu ssania, co pomaga mu w łatwiejszym pozyskiwaniu pokarmu z piersi mamy. Ponadto smoczek relaksuje dziecko, pomaga w opanowaniu emocji, frustracji, w wyciszeniu i zasypianiu, dzieje się tak poprzez odruch ssania, który sprawia, że dziecko czuje się bezpiecznie. Smoczek także wspiera poprawny rozwój aparatu mowy dziecka.

Jaki smoczek wybrać?

Rynek znajdziemy wiele opcji smoczków uspokajających. Różnią się one tworzywem z jakiego są wykonane, a także rozmiarem i kształtem. Rozmiar smoczka należy dostosować do wieku dziecka, zgodnie z oznaczeniem na opakowaniu. Dalej należy dokonać wyboru co do materiału, który nas interesuje, mamy do wyboru:

- smoczki silikonowe, które są bezbarwne, bezwonne i bezsmakowa, a ponadto trwałe, nie odkształcają się;

- lub smoczki lateksowe, kauczukowe, które są brązowe. Jednak naturalny kauczuk jest bezpieczny, przyjemny, miękki i przypomina sutek, ale ma swój zapach i smak. Zużywają się one zdecydowanie szybciej, matowieją i stają się nieestetyczne.

Pod względem kształtu można zdecydować się na smoczek okrągły, płaski, a także smoczek anatomiczny, który dopasowuje się do kształtu buzi dziecka i wspomaga prawidłowy rozwój zgryzu. Natomiast smoczek dynamiczne ma prowokować naturalny sposób ssania, dzięki czemu nie zaburzy prawidłowego odruchu i nie będzie przeszkadzał w karmieniu piersią.