Jest 37 produktów.

Pokazano 1-24 z 37 pozycji

Aktywne filtry

Jak pielęgnować skórę twarzy dziecka?

Skórę dziecka należy chronić przed patogenami, wszelkimi zanieczyszczeniami i innymi niebezpiecznymi czynnikami. Cera dzieci jest na nie szczególnie narażona, dlatego wymaga właściwej pielęgnacji i dodatkowej ochrony. 

Skóra maluchów jest znacznie cieńsza i bardziej delikatna, niż u osoby dorosłej. Z tego względu nie jest jeszcze w stanie sprawować w pełni funkcji ochronnej.

Ważne jest aby codziennie przemywać twarz, oczy i nosek dzieci, aby usunąć resztki kremu i potu znajdujące się na buzi dziecka. 

Jakie kosmetyki do twarzy pielęgnacji twarzy dziecka?

Aby prawidłowo pielęgnować skórę twarzy u dziecka, należy wyposażyć się w kosmetyki specjalnie dla nich przeznaczone. Powinny to być kremy do twarzy dla dzieci, wody oczyszczające, płyny micelarne oraz pomadki ochronne. Preparaty stosowane w codziennej pielęgnacji skóry twarzy powinny działać  ochronnie, łagodząco i kojąco na wszelkie podrażnienia.  

Bardzo ważne jest też, aby zwracać uwagę na skład preparatu. Aby mógł prawidłowo spełniać swoje funkcje powinien być odpowiednio dopasowany do preferencji dziecka.

Należy sięgać po kosmetyki, które są wyraźnie oznaczone jako przeznaczone do pielęgnacji skóry od pierwszego dnia życia. Produkty powinny być bezzapachowe, hipoalergiczne, o prostym składzie i neutralnym pH.