Filtruj według

Cena

Cena

  • 14,00 zł - 26,00 zł

Jest 3 produktów.

Pokazano 1-3 z 3 pozycji

Aktywne filtry

Alergia u dziecka – przyczyny i objawy

Alergie wieku dziecięcego wywołują głównie roztocza kurzu domowego, pyłki roślin, sierść zwierząt oraz alergeny pokarmowe z białkiem mleka krowiego.

Wśród najczęstszych objawów alergii u dziecka wymienia się wodnisty wyciek z nosa, ograniczoną jego drożność oraz świąd i wielokrotne kichanie. A także zapalenie spojówek objawiające się ich zaczerwienieniem, obrzękiem oczu, ich łzawieniem i cieniami pod oczami. Może występować też wysypka skórna, obrzęk twarzy lub warg. 

Natomiast objawy alergii pokarmowych obejmują dolegliwości żołądkowo-jelitowe, takie jak bóle brzucha, wymioty i biegunka.

Co na alergię dla dziecka?

W przypadku pojawienia się objawów alergii należy sięgnąć po leki o działaniu przeciwhistaminowym, które zawierają takie składniki jak desloratadyna czy dimetynden.

Leki przeciwhistaminowe hamują działanie histaminy na dwa sposoby. Po pierwsze: blokują ją, aby nie związała się z odpowiednim dla niej receptorem. Po drugie: hamują aktywność dekarboksylazy histydyny przekształcającej histydynę w histaminę. Jeżeli lek nie przyniesie oczekiwanych skutków, należy pilnie skontaktować się z lekarzem.