Filtruj według

Cena

Cena

  • 21,00 zł - 22,00 zł

Jest 2 produktów.

Pokazano 1-2 z 2 pozycji

Aktywne filtry

Co to jest podściółka mocująca?

Podściółka mocująca to specjalny rodzaj materiału, który jest stosowany do utrzymania protezy zębowej na miejscu. Jest to rodzaj podkładki która jest umieszczona między protezą, a dziąsłami, aby zapewnić lepsze dopasowanie i stabilność protezy.

Podściółka mocująca może pomóc w zwiększeniu komfortu noszenia protezy oraz zapobiegać jej przesuwaniu się podczas jedzenia czy mówienia.

Na rynku można znaleźć podściółkę mocującą do żuchwy oraz podściółkę mocującą do szczęki. Podściółki mocujące przeznaczone są tylko protez całkowitych.

Jak stosować podściółkę mocującą?

Założenie podściółki mocującej nie jest trudne. Na początku należy sprawdzić wielkość protezy. Przy małych protezach należy przyciąć podściółkę odpowiednio nożyczkami. Następnie należy ją zwilżyć, zanurzając na około 10 sekund w letniej wodzie po czym wyjąć i pozwolić wodzie obcieknąć.

Podściółkę należy nałożyć dowolną stroną na zwilżoną protezę. Tylne 2 mm protezy musi pozostać nieprzykryte. Podściółkę docisnąć zaczynając od środka w kierunku obrzeży aż będzie w każdym miejscu gładko przylegała.

Podściółki mocujące należy zmieniać co najmniej raz dziennie i dbać o higienę jamy ustnej i protezy.