Jest 72 produktów.

Pokazano 1-24 z 72 pozycji

Aktywne filtry

Bobogast 40g

24,06 zł
There are not enough products in stock
  • Brak w magazynie

Przyczyny i objawy dolegliwości trawiennych u dzieci

Główną przyczyną pojawiania się tego problemu trawiennego są czynniki fizjologiczne, m.in. zaburzenia pracy układu pokarmowego związane z jego niedojrzałością czy połykaniem dużej ilości powietrza przez niemowlę podczas jedzenia.

W przypadku występowania dolegliwości trawiennych takich jak kolka, zaparcia czy ulewania, należy pamiętać, że są to zupełnie naturalne, niegroźne dla zdrowia niemowlęcia zjawiska, które z czasem miną. Jeśli jednak objawy są szczególnie uciążliwe, pomimo upływu czasu nie ustępują lub występują inne niepokojące objawy, to zawsze należy skonsultować się z lekarzem.

Do takich zaburzeń trawiennych u dziecka należą:

- wzdęcia,

- bóle brzucha,

- biegunki,

- zatwardzenia,

- stolce z krwią czy śluzem.

Co na dolegliwości trawienne u dzieci?

Zaburzenia trawienia u dziecka trwające przewlekle odbijają się niekorzystnie na jego zdrowiu, ponieważ będące ich konsekwencją zaburzenia wchłaniania powodują niedobory wielu ważnych składników. Przejawia się to tym, że dzieci nie rozwijają się prawidłowo, co oznacza, że mają niedobory masy i wysokości ciała.

Zaburzenia trawienia u dziecka w zależności od przyczyny, jaka leży u podstawy problemu, leczy się objawowo.

Naturalnym sposobem na poprawę trawienia są zioła, które łagodzą bóle brzucha, zaparcia, wzdęcia i odbijanie. Można je spożywać w postaci herbat lub syropów. Najczęściej stosuje się: miętę pieprzową, rumianek, lukrecję, koper włoski, melisę i dziurawiec.