Jest 86 produktów.

Pokazano 1-24 z 86 pozycji

Aktywne filtry

Co to są nutrikosmeetyki?

Nutrikosmetyki to środki farmaceutyczne takie jak leki czy suplementy diety, które mają dostarczyć organizmowi określone składniki poprawiające urodę. Niektóre należy stosować codziennie, jako uzupełnienie diety, a inne np. leki stosuje się aby leczyć niedobory, jakiś składników w organizmie.

Skład takich preparatów jest zróżnicowany, przez co łatwo jest dopasować produkt pod konkretne wymagania. Ale co ważne są one bogate w minerały oraz witaminy, których potrzebuje na co dzień nasza skóra. Najczęściej nutrikosmetyki bazują na takich substancjach jak:

- biotyna, która pomaga zachować zdrowe włosy i skórę,

- witamina E, zabezpiecza komórki przed stresem oksydacyjnym,

- witamina A, wspomaga utrzymanie zdrowych włosów,

- beta-karoten, który ma właściwości przeciwutleniające i pomaga opóźnić występowanie oznak starzenia na powierzchni skóry, dbając o jej zdrowie oraz elastyczność,

- cynk – pomaga zachować włosy, cerę i paznokcie w dobrej kondycji,

- kwas hialuronowy – wspiera utrzymanie elastyczności skóry.

Jakie nutrikosmetyki używać?

Stosowanie nutrikosmetyków znacznie przewyższa skuteczność kremów, balsamów oraz innych środków stosowanych na powierzchnię skóry. Składniki odżywcze zawarte w nutrikosmetykach wchłaniane są bowiem od wewnątrz, zapewniając skórze, włosom i paznokciom odpowiednią ilość mikroelementów.

Efekty suplementowania nutrikosmetyków mogą pojawić się nawet po kilku tygodniach od rozpoczęcia ich przyjmowania. Wspomagają one organizm w walce o piękny wygląd. Jednak nie mogą one zastąpić zdrowej diety ani aktywności fizycznej.