Filtruj według

Cena

Cena

  • 30,00 zł - 45,00 zł

Producent

Producent

Lek

Lek

Jest 2 produktów.

Pokazano 1-2 z 2 pozycji

Aktywne filtry

Jak utrzymać zdrowe kości?

Problemy z kośćmi mogą wynikać głównie z nieodpowiedniego trybu życia, braku aktywności fizycznej oraz diety ubogiej w witaminy i składniki mineralne. 

Aby utrzymywać kości w zdrowiu przez całe życie, należy stosować dietę bogatą w wapń oraz białko. Bardzo ważna jest również aktywność fizyczna, która pozwoli utrzymać prawidłową masę ciał, a tym samym nie przeciążać stawów. Jednak w wiekiem kości słabną, a ryzyko chorób z nimi związanych cały czas rośnie. Dlatego należy przyjmować suplementy, które wspierają zachowanie ich prawidłowej struktury i wytrzymałości. 

Leki wspierające kości

Preparaty, które pomagają utrzymać zdrowe kości zazwyczaj zawiera składniki pochodzenia roślinnego i składników mineralnych takich jak wapń, fosfor, magnez, potas i cynk, ale też witaminy z grupy B oraz witamina K. Taka kompozycja wspomaga utrzymanie prawidłowej i mocnej budowy kości.

Suplementy mogą występować w postaci tabletek, kapsułek, proszku lub kropli. W związku z tym każda osoba może zdecydować się na najbardziej odpowiadającą mu opcję.