Filtruj według

Cena

Cena

  • 6,00 zł - 43,00 zł

Dostępność

Dostępność

Producent

Producent

Lek

Lek

Jest 14 produktów.

Pokazano 1-14 z 14 pozycji

Aktywne filtry

Właściwości witaminy B12

Witamina B12 odpowiedzialna jest za produkcję erytrocytów oraz odpowiednią stymulację układu nerwowego. Jej udział jest znaczący w prawidłowym funkcjonowaniu organizmu.

Witamina B12 działa wspomagająco przy niedokrwistości złośliwej,  stwardnieniu rozsianym czy też neuropatii cukrzycowej. Ponadto witamina B12 reguluje pracę organizmu i wspomaga leczenie bezsenności. Zalecana jest również wspomagająco do stosowania w przypadku astmy, pokrzywki oraz chorób sercowo-naczyniowych.

Suplementy z witaminą B12 powinny przyjmować osoby będące w okresie wzmożonego wysiłku fizycznego czy też psychicznego.

Suplementacja witaminy B12

Suplementacja witaminy B12, jest szczególnie zalecana dla wegan i wegetarian. Znajduję się oni w grupie ryzyka narażonej na niedobory tej witaminy. Dzieje się tak ponieważ nie są w oni w stanie dostarczyć jej bezpośrednio z pokarmu. Warzywa są znacznie ciężej i wolniej przyswajalne niż produkty pochodzenia zwierzęcego. 

W przypadku niedostatecznej ilości witaminy B12 w organizmie należy włączyć do diety odpowiednie suplementy. Są one dostępne w formie tabletek, kapsułek i aerozoli. Przyjmowanie witaminy B12 w takiej postaci jest łatwe i wygodne, a dodatkowo ich zaletą jest szybki czas wchłaniania.