Filtruj według

Cena

Cena

  • 17,00 zł - 45,00 zł

Producent

Producent

Lek

Lek

Jest 7 produktów.

Pokazano 1-7 z 7 pozycji

Aktywne filtry

Przyczyny i objawy zapalenia ucha

Zapalenie ucha zewnętrznego w większości przypadków spowodowane jest bakteriami i infekcjami grzybiczymi. Dzieje się tak gdy ucho zostaje narażone na długotrwały kontakt z czynnikiem zewnętrznym, który źle na działa, np. woda lub wilgoć. Wtedy dochodzi do zapalenia. Jest to wynikiem wypłukiwania z ucha woskowiny, stanowiącej naturalną barierę ochronną przewodu słuchowego.

Zapalenie ucha jest bardzo nieprzyjemnym schorzeniem. Często wiąże się z wystąpieniem uczucia pełności w uchu oraz sączącą się z niego wydzieliną. Zakażeniu towarzyszy też świąd ucha, uporczywy ból, mogą pojawić się też problemy ze słuchem oraz podwyższenie temperatury.

Leki na zapalenie ucha

Podczas leczenia zapalenia ucha zewnętrznego lub w stanach bólowych ucha, różnego pochodzenia, należy sięgnąć po preparaty mające właściwości zmiękczające i rozgrzewające. Mogą być to maści i krople do uszu, których głównym zadaniem jest wspomaganie leczenia stanów zapalnych. Dzięki nim można się pozbyć nadmiaru płynu z tkanek uszu, co ma wpływ na zmniejszenie obrzęku i bólu. Oprócz maści stosowanej bezpośrednio na małżowinę ucha, kojącej jej zaczerwienienie, warto stosować krople zmiękczające o skutecznym działaniu antybakteryjnym.

Skutecznie redukują dolegliwości bólowe, działając kojąco i rozluźniająco preparaty, w których zawarte są  naturalne składniki, takie jak kamfora, ekstrakt z ostrej papryczki, olejek eukaliptusowy oraz ekstrakt z melisy.