Filtruj według

Cena

Cena

  • 10,00 zł - 18,00 zł

Dostępność

Dostępność

Producent

Producent

Lek

Lek

Jest 28 produktów.

Pokazano 1-24 z 28 pozycji

Aktywne filtry

Właściwości elektrolitów 

Elektrolity to jony soli, znajdujące się w osoczu, krwi i płynach tkankowych. Są one bardzo potrzebne do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Ich niedobór może powodować nawet ciężkie w skutkach dolegliwości, dlatego warto zadbać o ich prawidłowy poziom. 

Elektrolity należy podawać w przypadku biegunki i wymiotów, ponieważ ma to na celu zapobieganie odwodnieniu organizmu. Z elektrolitów można również korzystać w sytuacjach, kiedy odchodzi do wzmożonej utraty wody i soli mineralnych, zalecane są one sportowcom, osobom starszym oraz kobietą w ciąży. Elektrolity często też wspomagają leczenie kaca.

Jakie elektrolity wybrać?

Koniecznie należy uzupełniać elektrolity. Można to zrobić poprzez: picie soku pomidorowego, wody wysoko mineralizowanej, napoju izotonicznego, a także stosując dietę bogatą w magnez, sód i potas. 

Na rynku farmaceutycznym dostępne są różne preparaty, pomagające uzupełnić jony soli w organizmie. Wiele osób wybiera elektrolity do picia w saszetkach lub tabletki musujące do picia, dostępne są w wielu wariantach smakowych.