Jest 114 produktów.

Pokazano 1-24 z 114 pozycji

Aktywne filtry

Choroby zatok

Każdemu na pewno przytrafiły się problemy z zatokami. Objawy zatkanych zatok i co za tym idzie, nosa bywają bardzo nieprzyjemne i uciążliwe. Pojawia się przy tym między innymi uczucie ciśnienia rozpierającego skronie lub miejsca nad oczami, uciążliwy katar, trudności z mówieniem. Zazwyczaj ten stan utrzymuje się przez około 7 – 10 dni. Natomiast ostre, przewlekłe lub nawracające zapalenie zatok, może trwać o wiele dłużej. 

Zazwyczaj choroby zatok są spowodowane przez bakterie, wirusy lub rzadziej grzyby, atakujące osłabiony organizm człowieka. Jednak przyczyną mogą być te czynniki genetyczne, środowiskowe (wysoka temperatura, dym papierosowy) lub zmiany hormonalne. 

Niestety zawsze jest tak, że kiedy występuje zapalenie zatok, równorzędnie pojawia się zapalenie błony śluzowej nosa. 

Leki na zatoki

Na pierwsze objawy zapalenia zatok, należy zastosować spray, który pomoże pozbyć się uciążliwych dolegliwości. Spray na zatoki w swoim składzie powinien zabierać substancje działające przeciwzapalnie i przeciwuczuleniowo, aby wzmacniać odporność organizmu na znajdujące się w powietrzu, czy w danym pomieszczeniu, alergeny.

Leki wspomagają leczenie kataru i zatkanych zatok występują też w postaci kropli, żeli, aerozoli, tabletek oraz maści na zatoki.  W ich składzie znajdziemy substancje czynne takie jak ibuprofen czy chlorowodorek fenylefryny.

Przy zapaleniu zatok dobrze sprawdzają się  inhalacje przeprowadzane na bazie aromatycznych olejków, jak np. miętowych, eukaliptusowych czy cytrynowych. Cały ten proces pomaga upłynnić wydzielinę zalęgającą w nosie i nawilżyć błonę śluzową.