Filtruj według

Cena

Cena

  • 3,00 zł - 70,00 zł

Dostępność

Dostępność

Producent

Producent

Lek

Lek

Jest 41 produktów.

Pokazano 1-24 z 41 pozycji

Aktywne filtry

Jak dbać o wątrobę?

Wątroba to bardzo ważny narząd ludzkiego ciała. Dlatego trzeba szczególnie o niego zadbać. Gdy bowiem dojdzie do niewydolności wątroby, jedynym ratunkiem może okazać się przeszczep. 

Przyczyn zaburzeń pracy wątroby jest wiele, ale najczęstsze z nich to te, które człowiek sam na siebie sprowadza. Dzieje się tak, ponieważ narząd ten metabolizuje alkohol. Spożywanie go w nadmiarze jest ogromnym zagrożeniem, prowadzącym w najgorszym razie do marskości. Wytwarzające się toksyny prowadzą wątrobę do nieodwracalnego stanu.

Jakie preparaty wspomagają wątrobę?

Suplementy diety, które przyczyniają się do prawidłowego funkcjonowania wątroby, pęcherzyka żółciowego oraz dróg żółciowych opierają się na składnikach mineralnych, witaminowych i ziołowych.

Poza produktami z aminokwasami, które chronią układ pokarmowym, warto stosować też wyroby zawierające fosfolipidy sojowe, ekstrakt z liści karczocha zwyczajnego, wyciąg z nasion ostropestu plamistego oraz sok z andyjskiej rośliny manayupa. Usprawniają one procesy metaboliczne w wątrobie, wspomagają usuwanie toksyn i przeciwdziałają uszkodzeniom komórek przez wolne rodniki.

Preparaty wspomagające wątrobę występują w postaci tabletek, kapsułek oraz płyny stymulują regenerację wątroby. Mają one działanie detoksykacyjne, a dodatkowo eliminują z organizmu niebezpieczne toksyny. Wzbogacając swoją codzienną dietę w takie składniki, zapewniamy właściwe funkcjonowanie całego układu pokarmowego.