Filtruj według

Cena

Cena

  • 6,00 zł - 70,00 zł

Dostępność

Dostępność

Producent

Producent

Lek

Lek

Jest 16 produktów.

Pokazano 1-16 z 16 pozycji

Aktywne filtry

Jak dbać o włosy dziecka?

Włosy noworodka nie wymaga szczególnej pielęgnacji. Przede wszystkim należy je dokładnie myć, odpowiednimi kosmetykami, a także czesać miękką szczotką. Włosów niemowlaka nie należy suszyć suszarką, tylko delikatnie wycierać je ręcznikiem. Włosy niemowląt należy myć nie częściej niż raz lub dwa razy w tygodniu, a szampony stosować najwcześniej w wieku 6 miesięcy życia dziecka.

Natomiast mycie włosów u starszych dzieci powinno odbywać się przy pomocy łagodnych szamponów, które będą zawierały niejonowe i amfoteryczne składniki myjące. Natomiast do rozczesywanie włosów mogą przydać się mgiełki lub lekkie odżywki aplikowane na włosy po ich umyciu.

Produkty do pielęgnacji włosów dziecka

Skóra głowy dziecka jest bardzo wrażliwa, dlatego też należy używać preparatów o sprawdzonym składzie, powinien być on jak najbardziej przyjazny i naturalny. Polecane są szampony hipoalergiczne, bez sztucznych dodatków. Takie szampony wykazuje mniejszy potencjał drażniący niż klasyczny odpowiednik. Nieodpowiedni dla dzieci szampon, może wywołać uczucie swędzenia i pieczenia na skórze głowy. Ponadto może podrażniać i wywoływać łzy w momencie, gdy piana z szamponu dostanie się do oczu. Dla dzieci nie warto stosować szamponów, których używają dorośli.