Filtruj według

Cena

Cena

  • 19,00 zł - 39,00 zł

Dostępność

Dostępność

Producent

Producent

Jest 5 produktów.

Pokazano 1-5 z 5 pozycji

Aktywne filtry

Wpływ witamin i minerałów na diabetyków

Osoby chorujące na cukrzycę muszą szczególnie dbać o swoją dietę. Konieczne jest, więc spożywanie preparatów zawierających unikalne zestawy witamin i mikroelementów, które uzupełnieniają codzienną dietę osób chorujących na cukrzycę.

Witaminy i minerały przeznaczone dla diabetyków pomagają w utrzymaniu prawidłowego poziomu glukozy we krwi, stymulują właściwą pracę układu nerwowego, a także ochraniają komórki organizmu przed szkodliwym wpływem stresu oksydacyjnego.

Jakie witaminy i mikroelementy dla diabetyków?

Dla diabetyków polecane są przede wszystkim suplementy diety z witaminą B1, kwasem alfa-liponowym oraz chromem. Są one konieczne do stosowania w neuropatii cukrzycowej, ale mogą również stanowić wsparcie dla osób się odchudzających. Takie preparaty pomagają przekształcić cukry w energię, a także przyczyniają się do utrzymania prawidłowego metabolizmu energetycznego. Poza chromem i witaminą B1, w ich składzie powinien się  znaleźć również wyciąg z liści morwy białej, który korzystnie wpływa na poziom homocysteiny we krwi, co ma istotne znaczenie w przypadku cukrzycy. Takie produkty pomagają zachować zdrowe naczynia i nerwy.