Aktywne filtry

Do czego służy bronzer?

Bronzer stosuje się do modelowania i konturowania twarzy, a także do uzyskania efektu trójwymiarowości. Odpowiednio nałożony bronzer podkreśla pewne partie twarzy i retuszuje mankamenty innych. Jeśli chcesz wyostrzyć rysy twarzy i optycznie ją wyszczuplić, należy nałożyć bronzer pod kością policzkową.

Bronzer posiada uniwersalne odcienie idealny zarówno do konturowania, jak i ocieplania twarzy. Przy wyborze bronzera należy wziąć pod uwagę, że powinien on być o dwa odcienie ciemniejszy od cery.

Do cery normalnej, mieszanej lub tłustej, dobrze sprawdzi się bronzer prasowany, w żelu lub w płynie. Natomiast dla osób z suchą cerą poleca się  bronzer o kremowej konsystencji.

Do czego służy rozświetlacz?

Rozświetlacza używa się aby nadać cerze efektowny, zdrowy blask, a także promienny i piękny wygląd. Przy pomocy rozświetlacza można podkreślić wybrane obszary i uwydatnić rysy twarzy. Stosuje się go zarówno do subtelnego wykończenia makijażu, jak i uzyskania efektu glow. 

Najczęściej rozświetlacz nakładany jest na kości policzkowe, nad bronzerem. Taka aplikacja produktu sprawia, że policzki nabierają wymiarowości. Rozświetlacz stosuje się zawsze na koniec nakładania makijażu. Trzeba też stosować go z umiarem i wyczuciem, by dał pożądany efekt.

Przy codziennym makijażu, naturalny efekt uzyskasz, stosując odrobinę rozświetlacza, na odrobinę szaleństwa można sobie pozwolić przy makijażu wieczorowym.