Filtruj według

Cena

Cena

  • 24,00 zł - 26,00 zł

Lek

Lek

Jest 2 produktów.

Pokazano 1-2 z 2 pozycji

Aktywne filtry

Skąd się bierze ból ucha?

Ból uszu to objaw odczuwany dosyć często, zarówno przez dorosłych, jak i dzieci. Ból uszu może być spowodowany przez strukturę anatomiczną, mogą też wywołać go infekcje o różnym podłożu np. zapalenie ucha środkowego, ale także może wynika to z urazów mechanicznych lub ciała obcego znajdującego się w przewodzie słuchowym.

Ból ucha może wynikać także z jego niewłaściwej higieny. Należy pamiętać, że tę część ciała również trzeba oczyszczać i pielęgnować. 

Jak niwelować ból ucha?

Jeżeli w ciągu 2-3 dni ból ucha samoistnie nie ustąpią, należy udać się do lekarza. Po czym może zostać wdrożone leczenie kroplami do uszu o działaniu przeciwbakteryjnym i przeciwzapalnym. Jednak gdy doszło do zapalenia ucha środkowego, lekarz przepisze antybiotyk i leki przeciwbólowe.

Na ból ucha bez recepty możemy dostać spraye lub krople, które należy stosować w przypadku bólu, podrażnienia ucha, infekcji oraz zaburzenia wrażliwości na dźwięki. W składzie zazwyczaj zawierają one mieszankę olejków roślinnych znanych z korzystnego działania leczniczego, przeznaczonych do zapobiegania i łagodzenia typowych problemów z uszami.