Filtruj według

Cena

Cena

  • 7,00 zł - 19,00 zł

Jest 2 produktów.

Pokazano 1-2 z 2 pozycji

Aktywne filtry

Higiena butelek i smoczków

Mycie, wyparzanie, sterylizacja butelek i smoczków mogą wydawać się uciążliwe, ale są niezwykle ważne dla zdrowia dziecka. Pozostawione w nich resztki pokarmu stanowią doskonałą pożywkę dla bakterii. 

Układ pokarmowy dziecka jest jeszcze niedojrzały i bardzo wrażliwy, a niedokładne mycie akcesoriów dla karmienia może spowodować zatrucia pokarmowe, biegunki, a także zakażenia grzybicze. Dlatego tak ważne jest, aby dbać o ich czystość.

Artykuły do czyszczenia butelek i smoczków

Butelki i smoczki najlepiej myć ręcznie. Dziki temu mamy możliwość wyczyszczenia dokładnie wszystkich zagłębień z pozostałych resztek pokarmu. Niezbędna jest do tego szczotka do czyszczenia butelek oraz szczoteczka do czyszczenia smoczków do karmienia.

Ta czynność powinna być wykonywana pod bieżącą ciepłą wodą. Nie należy stosować żrących czy silnych środków myjących, w zupełności wystarczy płyn do mycia naczyń. Po umyciu trzeba dokładnie  spłukać butelkę i smoczek.

Nie należy wycierać butelek i smoczków, ponieważ łatwo je zainfekować bakteriami ze ścierki lub pozostawić na nich drobinki z papierowego ręcznika. Mokre butelki i smoczki powinny samodzielnie wyschnąć, w tym celu trzeba postawić je, najlepiej do góry dnem, na czystej bawełnianej ściereczce lub skorzystać ze specjalnego stojaka do butelek i smoczków.