Filtruj według

Cena

Cena

  • 9,00 zł - 123,00 zł

Dostępność

Dostępność

Producent

Producent

Lek

Lek

Jest 17 produktów.

Pokazano 1-17 z 17 pozycji

Aktywne filtry

Czym jest homeopatia?

Homeopatia to sposób leczenia, polegający na stymulowaniu systemów obronnych organizmu. To forma farmakoterapii polegająca na leczeniu za pomocą substancji pochodzenia naturalnego, zwierzęcego i mineralnego. Jest to jedna z najpowszechniej stosowanych metod terapii niekonwencjonalnej. Głównym celem leczenia homeopatycznego jest niwelowanie choroby, a nie jej objawów, poprzez pobudzanie systemu immunologicznego człowieka.

Jakie są leki homeopatyczne?

Leki homeopatyczne to preparaty oparte na substancjach naturalnych, które nie stanowią zagrożenia dla zdrowia. Leki homeopatyczne nie mają skutków ubocznych i nie wchodzą w reakcje z innymi preparatami. Zatem nadają się do podawania dzieciom i osobom starszym. Wyróżniamy:

- leki homeopatyczne jednoskładnikowe - wyprodukowane z jednego składnika, ale zawierające w sobie wiele związków aktywnych, np. oleje eteryczne i lipidy,

- leki homeopatyczne wieloskładnikowe – wyprodukowane w oparciu o kilka substancji aktywnych.

Do takich leków zaliczamy między innymi: maści i żele do stosowania zewnętrznego, kuleczki sacharozo-laktozowe z substancją leczniczą, czopki, syropy, tabletki. Większość z nich można kupić bez recepty. Ważne aby dobrać leki homeopatyczne zgodnie z zasadą prawdopodobieństwa występujących objawów chorobowych.