Filtruj według

Cena

Cena

  • 19,00 zł - 55,00 zł

Producent

Producent

Jest 4 produktów.

Pokazano 1-4 z 4 pozycji

Aktywne filtry

Jakie są przyczyny i obawy nietrzymania moczu?

Nietrzymani moczu to problem już dość powszechny. Dotyczy zarówno kobiet, jak i mężczyzn w różnym wieku. Objawia się mimowolnym upuszczaniem moczu lub uczuciem ciągłego parcia na pęcherz. Nie należy bagatelizować nawet najmniejszych sygnałów, ponieważ mogą one być oznaką rozpoczynającego się problemu.

W przypadku kobiet nietrzymanie moczu występuje głównie w wyniku uszkodzenie mięśni dna miednicy mniejszej lub mięśni Kegla, osłabienia mięśni okalających cewkę moczową, ale może być także spowodowane porodem.

Natomiast u mężczyzn nietrzymanie moczu może być to związane z chorobami prostaty takimi jak: powiększenie prostaty, zapalenie prostaty, nowotwór prostaty, ale także może być spowodowana infekcjami układu moczowego, uszkodzeniem lub zwężeniem cewki moczowej. Jednak może przyczynić się do tego także cukrzyca lub choroby neurologiczne. 

Leki i suplementy na nietrzymanie moczu

Dostępne w aptece leki oraz suplementy zwalczające objawy nietrzymania moczu zostały opracowane dla osób, które chcą zadbać o zdrowe mięśnie odpowiedzialne za oddawanie moczu.  Te produkty w składzie mogą zawierać ekstrakty z pestek dyni i wyciągi z nasion soi, które są bogate w składniki mające korzystny wpływ na pracę mięśni całego układu moczowego.

Głównym zadaniem tych preparatów jest wzmocnienie i rozrost mięśni dróg moczowych, oraz usprawnienie działania naczyń krwionośnych, układu odpornościowego czy nerwowego. Dzięki stosowaniu leków łagodzących i zapobiegających powstaniu lub rozwojowi choroby można pozbyć się uporczywego problemu. 

W trakcie leczenia warto stosować wkładki urologiczne, które pozwolą normalnie funkcjonować.