Filtruj według

Cena

Cena

  • 48,00 zł - 70,00 zł

Jest 2 produktów.

Pokazano 1-2 z 2 pozycji

Aktywne filtry

Przyczyny nadmiernego ulewania się

Główną przyczyną ulewań może być zbyt szybki wypływ pokarmu z piersi lub butelki jak również zbyt obfity posiłek. Jeśli ulewania nie wpływają na prawidłowy przyrost masy ciała i dziecko dobrze się rozwija, nie ma powodów do niepokoju.

Stosując odpowiedni sposób karmienia, możesz złagodzić ulewania pokarmu. Podczas karmienia najlepiej ułożyć dziecko w pozycji półleżącej. Jeśli dziecko nie jest karmione piersią, warto wybrać butelkę antykolkową, dzięki której dziecko nie będzie połykać zbyt dużej ilości powietrza podczas ssania. 

W niektórych przypadkach ulewanie u noworodka jest symptomem rozwijającej się choroby. W sytuacji, gdy maluch obficie ulewa po każdym karmieniu, nie przybiera prawidłowo na wadze i pojawia się u niego bezdech senny, warto skonsultować ten problem z pediatrą. 

Mleko dla dzieci przeciw ulewaniu 

Jeśli ulewania mają wpływ na rozwój dziecka, a mama nie karmi piersią, lekarz może zalecić wprowadzenie specjalistycznego mleka modyfikowanego typu AR. Zawierają one substancje zagęszczające, nazywane również antyrefluksowymi, w postaci skrobi ryżowej, ziemniaczanej, kukurydzianej lub mączki z ziaren chleba świętojańskiego. Sprawią one, że pokarm łatwiej zatrzymuje się w żołądku dziecka. 

Na rynku znajdziemy produktów oznaczonych symbolem AR - od specjalnych proszków przeciw ulewaniom podawanym już od urodzenia, po mleka początkowe. To od preferencji rodziców oraz dziecka zależy na jaki preparat się zdecydują. 

Najważniejsze aby upewnić się, że wybrany produkt na ulewanie u niemowlaka nie zawiera żadnych substancji, na które dziecko jest uczulone. Ponadto taki produkt musi być dopasowany do aktualnego miesiąca życia dziecka. Większość dostępnych mlek na ulewanie jest przystosowanych do podania dla dzieci od momentu urodzenia.