Filtruj według

Cena

Cena

  • 6,00 zł - 152,00 zł

Dostępność

Dostępność

Producent

Producent

Lek

Lek

Jest 40 produktów.

Pokazano 1-24 z 40 pozycji

Aktywne filtry

Jak zapobiegać infekcjom dróg moczowych?

Infekcje dróg moczowych częściej dotykają kobiet niż mężczyzn ze względu na budowę anatomiczną.

Do podstawowych objawów zapalenia pęcherza zaliczamy pieczenie podczas oddawania moczu, swędzenie, częstomocz, uczucie nadmiernego parcia na pęcherz, trudność w oddawaniu moczu, natomiast w rozwiniętej formie choroby również gorączka. Zakażenie dróg moczowych może przysporzyć nam wielu niepotrzebnych problemów.

Układ moczowy wymaga z naszej strony szczególnej uwagi oraz dbałości o zdrowie. Aby nie dopuścić do rozwoju zapalenia pęcherza czy powrotu zakażenia, należy stosować odpowiednią higienę osobistą oraz higienę miejsc intymnych. Ważne jest też spożywanie dużej ilości płynów, żeby wypłukać zalęgające w pęcherzu i drogach moczowych drobnoustroje. 

Preparaty na infekcje dróg moczowych

W celu odbudowania naturalnej bariery ochronnej, jakiej potrzebuje nasz układ moczowy przy zakażeniu dróg moczowych warto sięgnąć po odpowiednie leki na zapalenie pęcherza. Sięgając po suplement diety lub lek na zapalenie pęcherza, zawsze warto zapoznać się z jego dokładnym składem.

W składzie leków na infekcje dróg moczowych bardzo często występuje furagina, ponieważ ma właściwości przeciwbakteryjne. Ale dobrze też sprawdzą się preparaty, które w składzie mają wyciąg z żurawiny lub sok z pietruszki.

Podczas rekonwalescencji tego typu chorób ważne jest, aby stosować także odpowiednie suplementy i probiotyki opartych na składnikach roślinnych.