> Produkty dla dzieci>Leki i suplementy dla dzieci>Środki przeciwbólowe i przeciwgorączkowe dla dzieci

Kategorie

Najczęściej kupowane

Leki przeciwbólowe dla dzieci bez recepty

W praktyce leki przeciwbólowe dla dzieci często wykazują także działanie przeciwgorączkowe. Dlatego też nierzadko dostępne są w aptekach w kategorii leki na przeziębienie i grypę dla dzieci, które pomagają łagodzić objawy chorobowe.

Kiedy stosuje się leki przeciwbólowe dla dzieci w tabletkach?

Najczęstsze przypadki stosowania takich preparatów to:

  • bóle chorobowe wywołane infekcją,
  • ząbkowanie (w tym przypadku dobrze sprawdzą się maści na ząbkowanie),
  • ból po wyrwaniu zęba u starszych dzieci,
  • poważne, przewlekłe dolegliwości chorobowe,
  • urazy.

Jak dawkować?

W przypadku dawkowania najważniejszą kwestią jest waga, a nie wiek malucha. W przypadku uznawanego za bezpieczny preparat paracetamolu będzie to od 10 do 15 mg na kilogram masy ciała (w dawce na raz), ale nie więcej niż 60 do maksymalnie 75 mg na kilogram masy ciała. Oczywiście szczegółowe informacje na temat dawkowania leków przeciwbólowych dla dzieci zawsze trzeba sprawdzać na ulotce dołączonej do preparatu lub konsultować z lekarzem i farmaceutą. Wynika to także z faktu, że są one dostępne nie tylko w postaci tabletek, ale także czopków i płynów.

Jakie leki przeciwgorączkowe dla dzieci są bezpieczne?

W praktyce najbardziej kompleksowo przebadane są leki przeciwgorączkowe dla dzieci z paracetamolem oraz preparaty z ibuprofenem. Obydwa działają także na dolegliwości bólowe, przy czym ibuprofen sprawdza się też do łagodzenia stanu zapalnego w organizmie. Kwestia bezpieczeństwa wynika jednak przede wszystkim z dawkowania takich preparatów. Dlatego też leki przeciwgorączkowe dla dzieci dostępne bez recepty trzeba przyjmować zgodnie z ulotką. Jeśli dodatkowo dziecko ma jakiekolwiek zdrowotne przeciwwskazania do stosowania takich preparatów, koniecznie trzeba tę kwestię omówić z lekarzem.

Środki przeciwbólowe i przeciwgorączkowe dla dzieci 

W kategorii 58 produków.
na stronę
Wyświetla 1 - 18 z 58 produktów
Wyświetla 1 - 18 z 58 produktów