Kategorie

Nurofen dla dzieci Junior o smaku pomarańczowym 40mg/ml zawiesina 100 ml

5992551

Nurofen dla dzieci Junior o smaku pomarańczowym (Ibuprofen 40 mg / ml) 100 ml



Więcej szczegółów

 

Cena: 21,99 zł

 

Kupując preparat na stronie aptekaprima24.pl masz pewność, że Twoje zamówienia są zamawiane z pewnego źródła i kompletowane pod nadzorem farmaceuty, a magazyn objęty jest nadzorem Wojewódzkiego Inspektoratu Farmaceutycznego. Dzięki temu dajemy gwarancję, że produkt jest oryginalny, wysokiej jakości oraz właściwie przechowywany

Więcej informacji

Nurofen dla dzieci Junior o smaku pomarańczowym (Ibuprofen 40 mg / ml) 100 ml

Działanie:

Działanie leku polega na zmianie odpowiedzi organizmu na ból, stan zapalny i podwyższoną temperaturę ciała.

Wskazania:

Nurofen dla dzieci Junior to zawiesina doustna, która zawiera wygodną łyżeczkę dozującą, przeznaczona dla dzieci od 6. roku życia do 12 lat. Wskazania do stosowania to: objawowe leczenie bólu o nasileniu łagodnym do umiarkowanego oraz objawowe, krótkotrwałe leczenie gorączki.

Skład

Substancją czynną leku jest ibuprofen. Każdy 1 ml zawiesiny doustnej zawiera 40 mg ibuprofenu.
Pozostałe składniki to: kwas cytrynowy jednowodny, sodu cytrynian, sodu chlorek, sacharynę sodową, polisorbat 80, bromek domifenu, malitol ciekły, glicerol, gumę ksantan, aromat pomarańczowy 2M16014 (skrobia modyfikowana, guma arabska, maltodekstryna, naturalne i identyczne z naturalnym substancje aromatyczne) i wodę oczyszczoną.

Przeciwwskazania:

Kiedy nie stosować leku Nurofen dla dzieci Forte pomarańczowy

  • Jeśli dziecko ma uczulenie na ibuprofen lub inne podobne leki przeciwbólowe (z grupy NLPZ) lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku (wymienionych w punkcie 6).

  • Jeśli kiedykolwiek wystąpiła duszność, astma, katar, obrzęk twarzy i (lub) dłoni lub pokrzywka po zastosowaniu kwasu acetylosalicylowego lub innych podobnych leków przeciwbólowych (z grupy NLPZ).

  • Jeśli kiedykolwiek wystąpiło krwawienie lub perforacja przewodu pokarmowego związana z wcześniejszym stosowaniem leków z grupy NLPZ.

  • Jeśli obecnie występuje lub występowało owrzodzenie żołądka i (lub) dwunastnicy (choroba wrzodowa) lub krwawienie (dwa lub więcej potwierdzone przypadki owrzodzenia lub krwawienia).

  • Jeśli występuje ciężka niewydolność wątroby i nerek.

  • Jeśli występuje ciężka niewydolność serca

  • Jeśli występuje krwawienie w mózgu (krwawienie z naczyń mózgowych) lub inne czynne krwawienie.

  • Jeśli występują zaburzenia krzepnięcia krwi, ponieważ ibuprofen może wydłużyć czas krwawienia.

  • Jeśli występują zaburzenia wytwarzania krwi o nieustalonym pochodzeniu.

  • U dzieci z ciężkim odwodnieniem (wywołanym wymiotami, biegunką lub niewystarczającym spożyciem płynów).

Nie przyjmować leku w ostatnich 3 miesiącach ciąży.

Sposób użycia:

Lek Nurofen dla dzieci Junior truskawkowy należy zawsze stosować zgodnie z zaleceniami. W razie wątpliwości należy skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą.
Lek do stosowania doustnego. Nie zaleca się stosowania u dzieci poniżej 6 lat lub poniżej 20kg. Lek ten jest przeznaczony tylko do krótkotrwałego stosowania. Jeśli objawy u dziecka utrzymują się dłużej niż 3 dni należy zasięgnąć porady lekarza.


Zalecana dawka w przypadku bólu i gorączki, to:

Masa ciała dziecka (wiek)

Jaka ilość?

Jak często w ciągu 24 godzin?*

od 5 kg (3 do 5 miesięcy)

1,25 ml (równowartość 50 mg ibuprofenu)

3 razy

7 do 9 kg (6 do 11 miesięcy)

1,25 ml (równowartość 50 mg ibuprofenu)

3 do 4 razy

10 do 15 kg (1 rok do 3 lat)

2,5 ml (równowartość 100 mg ibuprofenu)

3 razy

16 do 19 kg (4 do 5 lat)

3,75 ml (równowartość 150 mg ibuprofenu)

3 razy

20 do 29 kg (6 do 9 lat)

5 ml (równowartość 200 mg ibuprofenu)

3 razy

30 do 40 kg (10 do12 lat)

7,5 ml (równowartość 300 mg ibuprofenu) -

(dwukrotne użycie strzykawki: 5 ml + 2,5 ml)

3 razy

* Dawki należy podawać co około 6 do 8 godzin.

Nie zaleca się stosowania u dzieci w wieku poniżej 3 miesięcy lub o masie ciała poniżej 5 kg.
U pacjentów z wrażliwym żołądkiem zaleca się, aby lek Nurofen dla dzieci Forte pomarańczowy był przyjmowany w trakcie posiłku.

Ważne informacje:

Przechowywać w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci.
Nie stosować leku Nurofen dla dzieci Junior truskawkowy po upływie terminu ważności zamieszczonego na pudełku tekturowym i butelce. Termin ważności oznacza ostatni dzień danego miesiąca.
Nie przechowywać w temperaturze powyżej 25°C. Po otwarciu butelki lek należy zużyć w ciągu 6 miesięcy.


Opakowanie:

zawiesina doustna 100 ml


Podmiot odpowiedzialny:

Reckitt Benckiser (Poland) S.A.

ul. Okunin 1

05-100 Nowy Dwór Mazowieckie

Podobne produkty

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

30 Inne produkty w tej samej kategorii