Kategorie

Nowy

Febrisan (750mg + 60mg +10mg) 5g 16 Saszetek

8111903

Febrisan stosuje się w krótkotrwałym leczeniu objawów przeziębienia i grypy, takich jak: gorączka, dreszcze, bóle głowy, bóle mięśniowe, bóle gardła, katar, bóle zatok.

Więcej szczegółów

 

Cena: 19,61 zł

 

Kupując preparat na stronie aptekaprima24.pl masz pewność, że Twoje zamówienia są zamawiane z pewnego źródła i kompletowane pod nadzorem farmaceuty, a magazyn objęty jest nadzorem Wojewódzkiego Inspektoratu Farmaceutycznego. Dzięki temu dajemy gwarancję, że produkt jest oryginalny, wysokiej jakości oraz właściwie przechowywany

Więcej informacji

Wskazania:
Febrisan stosuje się w krótkotrwałym leczeniu objawów przeziębienia i grypy, takich jak: gorączka, dreszcze, bóle głowy, bóle mięśniowe, bóle gardła, katar, bóle zatok.


Właściwości:

Lek zawiera trzy substancje czynne: paracetamol, fenylefrynę i kwas askorbowy (witaminę C).

  • Paracetamol działa przeciwgorączkowo i przeciwbólowo.
  • Fenylefryna zmniejsza przekrwienie i obrzęk błon śluzowych nosa, udrożniając przewody nosowe.
  • Kwas askorbowy pokrywa zwiększone zapotrzebowanie na witaminę C występujące podczas przeziębienia i grypy

Składniki:

  • Substancjami czynnymi leku są paracetamol, kwas askorbowy i fenylefryny chlorowodorek.
  • 1 saszetka (5 g proszku musującego) zawiera 750 mg paracetamolu, 60 mg kwasu askorbowego (witamina C) i 10 mg fenylefryny chlorowodorku.
  • Pozostałe składniki to: sacharoza, kwas cytrynowy, aspartam (E 951), żółcień chinolinowa 70 (E 104), aromat proszkowy naturalny cytrynowy 213 841, aromat Contramarum (Contramarum Trockenaroma 201 227), sodu wodorowęglan.

Sposób użycia:

  • Dorośli i młodzież w wieku powyżej 12 lat: 1 saszetka co 4 - 6 godzin.
  • Na dobę nie stosować więcej niż 4 saszetki, czyli 3 g paracetamolu, 240 mg kwasu askorbowego i 40mg chlorowodorku fenylefryny.
  • Podanie doustne. Przed zastosowaniem proszek należy rozpuścić w szklance gorącej wody

Ważne informacje:

  • Przechowywać w temperaturze poniżej 25°C, w suchym miejscu.
  • Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci.
  • Nie stosować tego leku po upływie terminu ważności zamieszczonego na pudełku i saszetce.
  • Termin ważności oznacza ostatni dzień podanego miesiąca. Leków nie należy wyrzucać do kanalizacji ani domowych pojemników na odpadki.
  • Należy zapytać farmaceutę, jak usunąć leki, których się już nie używa. Takie postępowanie pomoże chronić środowisko.
  • Przed rozpoczęciem stosowania leku Febrisan należy omówić to z lekarzem lub farmaceutą.
  • Ze względu na ryzyko przedawkowania nie należy stosować jednocześnie z innymi lekami zawierającymi paracetamol.
  • Należy zachować ostrożność u osób stosujących leki przeciwzakrzepowe.
  • Stosowanie leku u osób z niewydolnością wątroby, nadużywających alkohol oraz głodzonych stwarza ryzyko uszkodzenia wątroby.
  • Należy zachować szczególną ostrożność u pacjentów z niewydolnością nerek, czynną chorobą wrzodową, przerostem gruczołu krokowego, podwyższonym ciśnieniem wewnątrzgałkowym, guzem chromochłonnym, a także u pacjentów uczulonych na kwas acetylosalicylowy oraz leczonych lekami uspokajającymi i innymi lekami sympatykomimetycznymi (tj. zmniejszającymi przekrwienie błon śluzowych, lekami hamującymi apetyt, lekami psychostymulującymi podobnymi do amfetaminy).
  • W trakcie leczenia nie należy spożywać alkoholu.
  • Należy skonsultować się z lekarzem nawet, jeśli powyższe ostrzeżenia dotyczą sytuacji występujących w przeszłości.

Przeciwwskazania:

  • Jeśli pacjent ma uczulenie na substancje czynne lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku
  • Przypadku leczenia: inhibitorami MAO oraz w okresie do 2 tygodni po ich odstawieniu; β-adrenolitykami; trójpierścieniowymi lekami przeciwdepresyjnymi.
  • W okresie ciąży i karmienia piersią. 2/5
  • U dzieci w wieku poniżej 12 lat.

Jeśli u pacjenta występuje:

  • nadciśnienie tętnicze, tętniaki;
  • nadczynność tarczycy;
  • choroby serca;
  • ciężka niewydolność nerek;
  • niewydolność wątroby;
  • cukrzyca;
  • wrodzony niedobór enzymu dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowej;
  • fenyloketonuria;
  • jaskra z wąskim kątem przesączania;
  • choroba alkoholowa.

Dzieci i młodzież
Nie należy stosować leku u dzieci w wieku poniżej 12 lat.

Pacjenci z zaburzeniami czynności nerek i (lub) wątroby:

  • Należy zachować szczególną ostrożność u pacjentów ze schorzeniami nerek i (lub) wątroby.
  • Lek jest przeciwwskazany u pacjentów z niewydolnością wątroby i (lub) ciężką niewydolnością nerek. 

Pacjenci w podeszłym wieku
Należy zachować ostrożność stosując lek Febrisan.

Lek Febrisan a inne leki

  • Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje przyjmować.
  • Oddziaływanie leku Febrisan z innymi lekami wynika z oddziaływania substancji czynnych wchodzących w skład leku.

Ciąża i karmienie piersią
Nie stosować w okresie ciąży i karmienia piersią.

Prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn
Należy zachować ostrożność podczas prowadzenia pojazdów lub obsługiwania maszyn

Lek Febrisan zawiera sacharozę, aspartam (E 951) i sód.

  • Jeżeli stwierdzono wcześniej u pacjenta nietolerancję niektórych cukrów, pacjent powinien skontaktować się z lekarzem przed przyjęciem leku.
  • Lek zawiera źródło fenyloalaniny. Może być szkodliwy dla pacjentów z fenyloketonurią i nie stosuje się go u tych chorych.
  • Lek zawiera 164 mg sodu na dawkę, należy wziąć pod uwagę u pacjentów ze zmniejszoną czynnością nerek i u pacjentów kontrolujących zawartość sodu w diecie.

Opakowanie:
16 Saszetek 

Podobne produkty

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

30 Inne produkty w tej samej kategorii