Kategorie

Aspirin Pro 500mg 8 tabletek

5941001

Aspirin Pro 500mg - Ból o nasileniu małym do umiarkowanego, w tym ból głowy, bóle zębów, bóle mięśni, jak również gorączka i bóle towarzyszące grypie i przeziębieniu. Preparat jest odpowiedni do podawania osobom dorosłym jak również dzieciom w wieku 12 lat i starszym.

Więcej szczegółów

 

Cena: 6,78 zł

 

Kupując preparat na stronie aptekaprima24.pl masz pewność, że Twoje zamówienia są zamawiane z pewnego źródła i kompletowane pod nadzorem farmaceuty, a magazyn objęty jest nadzorem Wojewódzkiego Inspektoratu Farmaceutycznego. Dzięki temu dajemy gwarancję, że produkt jest oryginalny, wysokiej jakości oraz właściwie przechowywany

Więcej informacji

Wskazania:
Ból o nasileniu małym do umiarkowanego, w tym ból głowy, bóle zębów, bóle mięśni, jak również gorączka i bóle towarzyszące grypie i przeziębieniu. Preparat jest odpowiedni do podawania osobom dorosłym jak również dzieciom w wieku 12 lat i starszym.


Właściwości:

Aspirin Pro firmy Bayer to lek o działaniu przeciwbólowym, przeciwgorączkowym i przeciwzapalnym. Każda tabletka zawiera 500 mg kwasu acetylosalicylowego zamkniętego w tabletce powlekanej z musującym rdzeniem. Tabletka nie rozpada się od razu w ustach, ale dopiero po połknięciu, jednocześnie zapewniając znacznie szybsze uwalnianie substancji aktywnej niż tradycyjny lek Aspirin.


Składniki:

1 tabletka zawiera:

  • Substancję czynną: kwas acetylosalicylowy 500 mg,
  • Pozostałe składniki leku: krzemionka koloidalna bezwodna, sodu węglan bezwodny,
  • Otoczka tabletki: wosk Carnauba, hypromeloza, cynku stearynian.

Sposób użycia:

  • Dorosłych i młodzieży powyżej 16 roku życia: zalecana pojedyncza dawka wynosi 1 tabletkę lub w przypadku bardziej nasilonej gorączki lub bólu 2 tabletki.
  • W razie potrzeby dawkę tę można przyjąć ponownie po upływie co najmniej 4 godzin.
  • Łączna dawka dobowa nie powinna być większa niż 6 tabletek.
  • Dorośli powyżej 65 roku życia: zalecana pojedyncza dawka wynosi 1 tabletkę.
  • W razie potrzeby dawkę tę można przyjąć ponownie po upływie co najmniej 4 godzin.
  • Łączna dawka dobowa nie powinna być większa niż 4 tabletki.
  • Młodzież w wieku 12–15 lat (masa ciała 40–50 kg): zalecana pojedyncza dawka wynosi 1 tabletkę, jednak uzależniona jest od masy ciała pacjenta (wskazany wiek jest jedynie orientacyjny).
  • W razie potrzeby dawkę taką można przyjąć ponownie po upływie co najmniej 4 godzin.
  • Łączna dawka dobowa nie powinna być większa niż 6 tabletek.
  • Tabletki należy przyjmować doustnie z dużą ilością płynu.

Ważne informacje:

  • Leku nie należy stosować dłużej niż 3-5 dni bez konsultacji z lekarzem.
  • Jeśli po upływie 3 dni (w przypadku gorączki) lub 3–4 dni (w przypadku bólu) nie nastąpiła poprawa lub pacjent czuje się gorzej, należy skontaktować z lekarzem.
  • Przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci w temperaturze poniżej 30°C.

Przeciwwskazania:

  • Uczulenie na kwas acetylosalicylowy, inne salicylany lub którykolwiek z pozostałych składników leku.
  • Wystąpienie kiedykolwiek y u pacjenta napadu astmy oskrzelowej lub reakcji alergicznej (np. pokrzywki, obrzęku naczynioruchowego, ciężkiego nieżytu nosa, wstrząsu) wywołanych podaniem kwasu acetylosalicylowego lub substancji o podobnym działaniu, szczególnie niesteroidowych leków przeciwzapalnych.
  • Choroba wrzodowa żołądka lub dwunastnicy.
  • Skaza krwotoczna lub jeśli występuje podwyższone ryzyko krwawienia.
  • Ciężka niewydolność nerek, wątroby lub serca.
  • Leczenie metotreksatem w dawkach większych niż 20 mg na tydzień.
  • Leczenie doustnymi lekami przeciwzakrzepowymi (leki rozrzedzające krew i zapobiegające jej krzepnięciu).
  • Jeśli pacjentka jest po piątym miesiącu ciąży (ponad 24 tygodnie bez miesiączki),
  • U dzieci poniżej 12 roku życia (z masą ciała poniżej 40 kg).

Opakowanie:
8 tabletek 

Podobne produkty

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

30 Inne produkty w tej samej kategorii