Cepan krem na blizny 35g
search
  • Cepan krem na blizny 35g

Cepan krem na blizny 35g

Cepan krem zawiera wyciąg z cebuli, wyciąg z rumianku, heparynę i alantoinę, stosowany jest w leczeniu blizn.

Cena:
19,31 zł
Wysyłka w 24h
Produkt dostępny Ilość

  • Lek

Darmowa dostawa w zamówieniach od kwoty: 250 zł

  • Odbiór w punkcie Poczty Polskiej - 9,99 zł
  • Kurier Pocztex - płatność online - 13,99 zł
  • Kurier Pocztex - pobranie - 16,99 zł
Odbiór w punkcie poczty polskiej - 9,99zł

Kupując preparat na stronie aptekaprima24.pl masz pewność, że Twoje zamówienia są zamawiane z pewnego źródła i kompletowane pod nadzorem farmaceuty, a magazyn objęty jest nadzorem Wojewódzkiego Inspektoratu Farmaceutycznego. Dzięki temu dajemy gwarancję, że produkt jest oryginalny, wysokiej jakości oraz właściwie przechowywany

Cepan krem zawiera wyciąg z cebuli, wyciąg z rumianku, heparynę i alantoinę, stosowany jest w leczeniu blizn.

Skład:

(100 g kremu zawiera): substancje czynne: Wyciąg etanolowy z cebuli (Alii cepae entractum fluidum) 20,0 g, Wyciąg z rumianku (Chamomillae extractum) 5,0 g,Heparyna sodowa (Heparinum natricum) 5000,0 j. m., Alantoina (Allantoinum) 1.0 g. Substancje pomocnicze: mieszanina alkoholu cetostearylowego i sodu laurylosiarczanu, parafina ciekła, wazelina biała, samo emulgująca mieszanina mono i diglicerydów wysoko nasyconych kwasów tłuszczowych i potasu stearynianu, glicerol, metylu parahydroksybenzoesan, propylu parahydroksybenzoesan, woda oczyszczona.

Działanie:

Krem Cepan, zawierający jako substancje czynne: wyciąg etanolowy z cebuli, wyciąg z rumianku, heparynę sodową, alantoinę, powoduje uelastycznienie blizny, jej spłaszczenie i zblednięcie. Zastosowanie leku odpowiednio wcześnie zapobiega powstawaniu blizn.
Alantoina, heparyna sodowa oraz wyciągi roślinne wpływają na metabolizm tkanki łącznej i zapobiegają tworzeniu się przerosłych blizn. Substancje czynne leku wzmagają pęcznienie, zmiękczenie i rozluźnienie tkanki bliznowatej, wpływając korzystnie na strukturę kolagenu. Zmywalne wodą podłoże kremu (emulsja o/w) sprzyja przenikaniu substancji czynnych w głąb blizny. Krem przyspiesza regenerację tkanki zmniejszając reakcję zapalną, a także znosi uczucie napięcia i świądu.

Wskazania:

* miejscowe leczenie blizn i bllznowców (keloidów) po oparzeniach i zabiegach chirurgicznych

* leczenie przykurczy

* leczenie blizn powiek
* leczenie blizn po czyrakach, owrzodzeniach i trądziku

Dawkowanie:

Lek należy stosować zgodnie z zaleceniami lekarza. W przypadku wątpliwości należy ponownie skontaktować się z lekarzem. Lek należy stosować po całkowitym wyleczeniu rany.
Krem Cepan należy nakładać na bliznę cienką warstwą, lekko masując, 2-3 razy na dobę. Jeśli lekarz zaleci, niewielką ilość kremu nałożyć na jałowy gazik i przyłożyć na bliznę, na 30 do 60 minut. Jest to szczególnie wskazane przy bliznach starych i stwardniałych oraz w przykurczach. W zależności od wieku blizny, leczenie trwa od kilku tygodni do kilku miesięcy. Wynik leczenia zależy od regularnego stosowania leku. Leczenie należy rozpoczynać możliwie jak najwcześniej po pojawieniu się blizny. Stosowanie kremu pozwała często uniknąć ponownej operacji lub transplantacji. W przypadku wrażenia, że działanie leku jest za mocne lub za slabę, należy zwrócić się do lekarza.

Przeciwwskazania:

Nie należy stosować leku Cepan u pacjentów z nadwrażliwością na substancję czynną lub na którąkolwiek substancję pomocniczą leku.

Ciąża/karmienie:

Przed zastosowaniem każdego leku należy poradzić się lekarza. Brak doniesień na temat negatywnych skutków stosowania leku podczas ciąży i w okresie karmienia piersią.

Prowadzenie pojazdów:

Nie wykazano niekorzystnego wpływu substancji czynnych zawartych w kremie na zdolność prowadzenia pojazdów mechanicznych, obsługiwania urządzeń mechanicznych w ruchu i sprawność psychofizyczną.

Działania niepożądane:

Jak każdy lek, krem Cepan może powodować działania niepożądane. Na początku stosowania leku mogą wystąpić zaczerwienienie i pieczenie skóry. Reakcje te występują rzadko. W przypadku wystąpienia powyższych objawów należy ograniczyć stosowanie aż do ustąpienia zmian. Jeżeli ograniczenie stosowania nie spowoduje ustąpienia podrażnienia skóry, należy przerwać leczenie, zgłosić się do lekarza i zastosować leczenie objawowe.

Informacje dodatkowe:

Przechowywać w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci. Przechowywać w oryginalnym opakowaniu, w temperaturze poniżej 25°C.

4068601
20 Przedmioty

Opis

Lek
Tak
Nowy