> Pozostałe środki bez recepty>Preparaty na rzucenie palenia

Kategorie

Najczęściej kupowane

Palenie wyrobów tytoniowych to szereg negatywnych dla zdrowia skutków. Wynika to z obecności licznych toksycznych substancji, które uwalniają się wraz z dymem. Każdy moment jest więc dobry, aby porzucić ten nałóg, w czym pomagają preparaty na rzucenie palenia dostępne bez recepty. Jak działają, a także, dlaczego warto po nie sięgnąć?

Jak działają leki na rzucenie palenia bez recepty?

Celem takich środków jest przede wszystkim niwelowanie głodu nikotynowego. To właśnie ten ostatni sprawia, że osoba chcąca rzucić palenie doświadcza wielu nieprzyjemnych objawów takich jak drażliwość, problemy ze snem, frustracja oraz pogorszenie nastroju. Dlatego też tabletki na rzucenie palenia oraz inne środki bez recepty dostarczają organizmowi zmniejszających się z upływem czasu dawek nikotyny tak, aby finalnie pozbyć się nałogu. Co ważne, w przeciwieństwie do papierosów takie środki nie wydzielają substancji toksycznych.

Jak stosować środki na rzucenie palenia?

Już dwutygodniowa absencja pozwala na to, aby całkowicie usunąć nikotynę z organizmu. Jednak jak wspomnieliśmy wcześniej, takie nagłe odstawienie nałogu wiąże się z szeregiem skutków ubocznych. Dlatego też preparaty na rzucenie palenia z nikotyną przyjmowane są przez określony czas (do kilku miesięcy), aby finalnie móc całkowicie rzucić nałóg i jednocześnie uniknąć nieprzyjemnych objawów odstawienia.

Tabletki na rzucenie palenia mogą zawierać także cytyzynę, czyli substancję czynną, która ma działanie podobne do nikotyny. Oszukuje jednak organizm dokładnie w ten sam sposób, pobudzając działanie autonomicznego układu nerwowego. Z czasem jednak sprawia, że przyjemność z palenia staje się mniejsza. Środki na rzucenie palenia zawierające tę substancję zazwyczaj przyjmuje się przez okres od 4 do 5 tygodni, przy czym zaleca się, aby już od początku zrezygnować z palenia.

Preparaty na rzucenie palenia 

W kategorii 17 produków.
Wyświetla 1 - 17 z 17 produktów
Wyświetla 1 - 17 z 17 produktów