Kategorie

Octenisept, płyn na skórę 50 ml

8383901

Octenisept przeznaczony jest do krótkich zabiegów antyseptycznych związanych z raną, błoną śluzową i graniczącą z nią skórą, przed zabiegami diagnostycznymi i operacyjnymi. Z dozownikiem.

Więcej szczegółów

 

Cena: 17,95 zł

 

Kupując preparat na stronie aptekaprima24.pl masz pewność, że Twoje zamówienia są zamawiane z pewnego źródła i kompletowane pod nadzorem farmaceuty, a magazyn objęty jest nadzorem Wojewódzkiego Inspektoratu Farmaceutycznego. Dzięki temu dajemy gwarancję, że produkt jest oryginalny, wysokiej jakości oraz właściwie przechowywany

Więcej informacji

Skład 100g Octenisept zawiera: - dichlorowodorek octenidyny - 0,1g - alkohol fenoksyetylowy - 2,0g - substancje pomocnicze: octan dimetyloamoniowy, kwas amidopropylokokosowy, glukonian sodu, wodorotlenek sodu, glicerol 85%. - woda oczyszczona do 100g Działanie - gotowy do użycia lek do ran i błon śluzowych; - skuteczna alternatywa dla dotychczas stosowanych substancji aktywnych np. PVP - jod, organiczne związki rtęci; - dobrze tolerowany przez błony śluzowe i skórę, nie powoduje drażnienia ran; - bezbolesne stosowanie; - szybkie działanie; - efekt działania do 1 godziny; - substancje aktywne nie ulegają wchłanianiu; - bezbarwny, nie pozostawia plam. Wskazania Octenisept przeznaczony jest do krótkich zabiegów antyseptycznych związanych z raną, błoną śluzową i graniczącą z nią skórą, przed zabiegami diagnostycznymi i operacyjnymi: - w ginekologii, urologii, proktologii, dermatologii, geriatrii, wenerologii, położnictwie, na oddziałach intensywnej terapii i oddziałach zakaźnych; - przy opracowywaniu czystych i płukaniu zakażonych ran chirurgicznych; - przy opracowywaniu zakażonych ran oparzeniowych i owrzodzeń żylnych; - przy płukaniu ropni skóry, tkanki podskórnej, ropni okołoodbytniczych, zakażonych krwiaków, itp.; - przy pielęgnacji ran i szwów pooperacyjnych; - w obrębie narządów rodnych kobiety np. zapalenie pochwy i żołędzi prącia mężczyzny; - przed zabiegami diagnostycznymi w układzie moczowym; - przy cewnikowaniu; - przed badaniami dopochwowymi i pozapochwowymi; - przy czynnościach przed, w trakcie i po porodzie; - do pooperacyjnych i poporodowych irygacji pochwy przed założeniem IUP; - przed czynnościami związanymi ze sztucznym zapłodnieniem; - przed badaniami andrologicznymi; - w pediatrii; - do dezynfekcji jamy ustnej np. afty, resekcja zęba.

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

30 Inne produkty w tej samej kategorii