> Środki przeciwbólowe>Metafen (200 mg + 325 mg) x 20 tabletek

Kategorie

Metafen (200 mg + 325 mg) x 20 tabletek

Lek

Cena: 12,90 zł

Koszty wysyłki:

Darmowa dostawa w zamówieniach
od kwoty: 250 zł

Odbiór w punkcie Poczty Polskiej - 9,99 zł

Kurier Pocztex - płatność online - 13,99 zł

Kurier Pocztex - pobranie - 16,99 zł

Kurier DPD - płatność online - 15,99 zł

Kurier DPD - pobranie - 18,99 zł

Specjalistyczny transport Poltraf - 14,99 zł

Kupując preparat na stronie aptekaprima24.pl masz pewność, że Twoje zamówienia są zamawiane z pewnego źródła i kompletowane pod nadzorem farmaceuty, a magazyn objęty jest nadzorem Wojewódzkiego Inspektoratu Farmaceutycznego. Dzięki temu dajemy gwarancję, że produkt jest oryginalny, wysokiej jakości oraz właściwie przechowywany

8342201

Lek wykazuje obwodowe działanie przeciwbólowe, przeciwgorączkowe oraz dodatkowo przeciwzapalne oraz paracetamol o ośrodkowym działaniu przeciwbólowym i przeciwgorączkowym.

 

Więcej informacji

 Wskazania: 

Metafen działa przeciwbólowo, przeciwgorączkowo i przeciwzapalnie. Wskazania do stosowania: bóle różnego pochodzenia, w tym: bóle głowy, migrena, bóle menstruacyjne, bóle zębów, bóle mięśni, bóle kości i stawów, bóle lędźwiowo-krzyżowe, bóle pourazowe, nerwobóle; gorączka.

Składniki: 
Każda tabletka zawiera 200 mg ibuprofenu i 325 mg paracetamolu.

 
Sposób użycia:

Ten lek należy zawsze stosować dokładnie tak, jak to opisano w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty. Lek przeznaczony do stosowania doustnego.


Zalecana dawka:


Dorośli:
jednorazowo 1 lub 2 tabletki. W razie konieczności dawkę można powtarzać do trzech razy na dobę. Nie stosować więcej niż 6 tabletek na dobę.


Młodzież w wieku powyżej 12 lat:
jednorazowo 1 tabletkę. W razie konieczności dawkę można powtarzać do trzech razy na dobę. Nie stosować więcej niż 3 tabletki na dobę.

Pacjenci w podeszłym wieku:
modyfikacja dawkowania nie jest wymagana

Metafen należy przyjmować po posiłku. Do stosowania krótkotrwałego. Pacjent powinien skonsultować się z lekarzem, jeśli objawy 

utrzymują się lub nasilają, lub gdy konieczne jest stosowanie leku przez okres dłuższy niż 3 dni. Działania niepożądane można ograniczyć, stosując najmniejszą skuteczną dawkę przez najkrótszy okres konieczny do złagodzenia objawów.

Przeciwwskazania: 

Nadwrażliwość na substancje czynne lub na którąkolwiek substancję pomocniczą leku. Nadwrażliwość na leki z grupy NLPZ, w tym kwas acetylosalicylowy; występowanie w wywiadzie astmy aspirynowej, obrzęku naczynioruchowego, skurczu oskrzeli, nieżytu błony śluzowej nosa lub pokrzywki, związanych z przyjmowaniem kwasu acetylosalicylowego lub innych leków z grupy NLPZ. Ciężka niewydolność nerek i (lub) wątroby. Choroba wrzodowa żołądka i (lub) dwunastnicy (czynna lub w wywiadzie); perforacja lub krwawienia, również te występujące po zastosowaniu leków z grupy NLPZ. Ciężkie nadciśnienie tętnicze. Ciężkie choroby układu sercowo-naczyniowego, tachykardia, dławica piersiowa. Ciężka niewydolność serca (klasa IV wg New York Heart Association (NYHA)). Ciąża i karmienie piersią. Skaza krwotoczna oraz przyjmowanie leków przeciwzakrzepowych. Zatrzymanie moczu. Wrodzony niedobór dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowej. U dzieci w wieku poniżej 12 lat. Choroba alkoholowa.

 
Opakowanie:

20 tabletek

 


Podmiot odpowiedzialny:

Zakłady Farmaceutyczne Polpharma S.A.

Dodatkowych informacji o leku udziela: Polpharma Biuro Handlowe Sp. z o.o.,

ul. Bobrowiecka 6, 00-728 Warszawa;

tel.: +48 22 364 61 00; faks: +48 22 364 61 02; www.polpharma.pl.

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

30 Inne produkty w tej samej kategorii