> Środki przeciwbólowe>Środki na ból gardła

Kategorie

Najczęściej kupowane

Leki na ból gardła bez recepty sprawdzają się zwłaszcza w przypadku bólu i dyskomfortu, który zazwyczaj jest wynikiem zapalenia błony śluzowej, ewentualnie zakażenia pojawiającego się w górnych drogach oddechowych. Dolegliwości ze strony gardła są niestety powszechne, gdyż patogeny atakują przede wszystkim nos i właśnie gardło, próbując tym samym znaleźć drogę do organizmu. Takie dolegliwości często pojawiają się zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym.

Co dokładnie zawierają leki na ból gardła bez recepty?

Jeśli chodzi o leki na ból gardła, to w ich składach zazwyczaj można znaleźć wyciągi roślinne, które działają w sposób nawilżający i chronią śluzówkę. Często są to także składniki o działaniu przeciwbakteryjnym i właśnie przeciwbólowym, które mają na celu ułatwienie przełykania oraz walkę z patogenami. Mogą być to dodatkowo przeciwutleniacze wspierające walkę z wolnymi rodnikami, a jednym z nich jest m.in. szałwia. Jak widać leki na ból gardła bez recepty to wiele składników pochodzenia roślinnego, przy czym także w tym przypadku nie należy stosować ich w nadmiarze, aby nie doprowadzić do przedawkowania.

Jakie inne substancje czynne zawierają leki na ból gardła?

Poza ekstraktami roślinnymi w takich preparatach można również znaleźć chlorchinaldol mający m.in. działanie przeciwbakteryjne, flurbiprofen sprawdzający się jako sposób na walkę z bólem, a także benzydaminę. Ta ostatnia przeznaczona jest stricte do stosowania miejscowego i często zawierają ją także płyny do płukania jamy ustnej. Co istotne, takie leki na ból gardła są dostępne nie tylko w formie tabletek, ale również syropów.

W walce z objawami przeziębienia i grypy mogą pomagać także witaminy i minerały, wspierające działanie układu odpornościowego.

Środki na ból gardła 

W kategorii 179 produków.
na stronę
Wyświetla 1 - 18 z 179 produktów
Wyświetla 1 - 18 z 179 produktów