Kategorie

Nowy

Septogard 3mg Smak miodowo-pomarańczowy 20 pastylek

3648691

Septogard 3mg - wskazane są w miejscowym leczeniu objawowym ostrego bólu gardła u dorosłych i dzieci w wieku powyżej 6 lat. Smak miodowo-pomarańczowy. 

Więcej szczegółów

 

Cena: 9,38 zł

 

Kupując preparat na stronie aptekaprima24.pl masz pewność, że Twoje zamówienia są zamawiane z pewnego źródła i kompletowane pod nadzorem farmaceuty, a magazyn objęty jest nadzorem Wojewódzkiego Inspektoratu Farmaceutycznego. Dzięki temu dajemy gwarancję, że produkt jest oryginalny, wysokiej jakości oraz właściwie przechowywany

Więcej informacji

Wskazania Septogard:

Septogard pastylki do ssania wskazane są w miejscowym leczeniu objawowym ostrego bólu gardła u dorosłych i dzieci w wieku powyżej 6 lat. Smak miodowo-pomarańczowy. 

Septogard Właściwości:

Lek zawiera jako substancję czynną benzydaminy chlorowodorek. Zmniejsza ona dolegliwości związane z ostrym bólem gardła. Lek może być stosowany do objawowego leczenia infekcji górnych dróg oddechowych, które charakteryzują się symptomami takie jak ból, trudności w przełykaniu czy suchość w jamie ustnej i gardle.

Skład Septogard:

  • Substancją czynną leku jest: benzydaminy chlorowodorek.
  • Jedna pastylka twarda zawiera: 3 mg benzydaminy chlorowodorku (co odpowiada 2,68 mg benzydaminy).
  • Pozostałe składniki leku to: izomalt (E 953), kwas cytrynowy jednowodny, aspartam (E 951), żółcień chinolinowa (E 104), olejek eteryczny miętowy, czerwień koszenilowa (E 124), aromat pomarańczowy, aromat miodowy (zawiera glikol propylenowy (E 1520)).

Septogard Dawkowanie:

Dorośli i dzieci w wieku powyżej 6 lat: ssać 1 pastylkę 3 razy na dobę w celu złagodzenia bólu gardła.

Ważne informacje:

  • Dzieci w wieku od 6 do 11 lat lek należy podawać pod nadzorem osoby dorosłej.
  • Lek Septogard należy zawsze stosować dokładnie tak, jak to opisano w tej ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Przeciwwskazania:

  • Uczulenie na benzydaminy chlorowodorek lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku.
  • Pastylki nie są wskazane do stosowania również kobietom w ciąży oraz karmiącym piersią.
  • Nie należy stosować więcej niż 3 pastylki na dobę.
  • Leku Septogard smak cytrynowy nie należy stosować dłużej niż 7 dni.
  • Jeśli po upływie 3 dni nie nastąpiła poprawa lub pacjent czuje się gorzej lub pojawi się gorączka, silny ból gardła lub inne objawy, należy zwrócić się do lekarza.

Opakowanie:

20 pastylek

30 Inne produkty w tej samej kategorii